Slušaj i gledaj online

  • weather-image

    27C° Karlovac

  • weather-image

    26C° Duga Resa

  • weather-image

    29C° Ogulin

  • weather-image

    26C° Ozalj

  • weather-image

    30C° Slunj

Sport NAJBOLJI U SPORTU Podijeli

Čerina, Furač i Povrženić najbolji sportaši županije u 2017., stolnotenisačice Aquestila i rukometaši Karlovca najuspješnije ekipe

Proglašeni su i najuspješniji sportaši s invaliditetom, najbolji treneri i sportski djelatnici, mladi sportaši s ostvarenim vrhunskim rezultatima i mladi nadareni sportaši.

KARLOVAC – Tekvandoistica Banije Pandas Kristina Čerina, gimnastičarka Sokola Petra Furač i karatist Karlovca 1969 Dino Povrženić najbolji su sportaši Karlovačke županije u 2017. godini, dok su naslove najuspješnijih ekipa ponijeli stolnotenisačice dugoreškog Aquaestila i rukometaši Karlovca.

Svečanost proglašenja najboljih održana je večeras u Domu oružanih snaga Zrinski, a u izboru Zajednice športova Karlovačke županije u konkurenciji najboljih sportašica ponovila se situacija iz 2013. godine (tada su naslov najboljeg sportaša podijelili rukometaš Luka Cindrić i tenisač Ante Pavić). Tekvandoistica Banije Pandas Kristina Čerina i gimnastičarka Sokola Petra Furač osvojile su jednak broj glasova i podijelile naslov najbolje sportašice, ostavivši iza sebe Ivanu Neralić (Ženski kuglački klub Ogulin), Šteficu Pavlaković (Ženski kuglački klub Kupa Ozalj) i Leonu Šantek (Stolnoteniski klub Aquaestil Duga Resa). Furač je ovo drugi uzastopni naslov najbolje županijske sportašice, dok je Čerina nagradu osvojila prvi puta.

Sportska redakcija Radio Mrežnice glasovala je za Leonu Šantek, Vladu Cindrića, stolnotenisačice Aquaestila i bejzbolaše Olimpije 83.

U konkurenciji sportaša naslov najboljeg drugu godinu zaredom osvojio je Dino Povrženić iz Karate kluba Karlovac 1969, koji je osvojio više glasova od Dinka Čuliga (Sportsko društvo Vrhovac), Luke Turkovića (Rukometni klub Ogulin), Matije Brckovića (Taekwondo klub Duga Resa) i Vlade Cindrića (Streljački klub Policajac Karlovac).

Stolnoteniski klub Aquaestil najuspješnija je ženska ekipa županije već četvrtu godinu zaredom, a u izboru za 2017. godinu osvojio je više glasova od Mačevalačkog kluba Karlovac, Odbojkaškog kluba Karlovac, Ženskog kuglačkog kluba Kupa iz Ozlja i Ženskog kuglačkog kluba Ogulin. U kategoriji muških ekipa slavio je Hrvatski rukometni klub Karlovac, ispred Baseball kluba Olimpija 83 iz Karlovca, Streljačkog kluba Duga Resa, Teniskog kluba Ogulin i Veslačkog kluba Korana iz Karlovca.

Živčiću, Biloviću i Bakiću priznanja za dugogodišnji rad u sportu

Priznanja za dugogodišnji rad u sportu dobili su Nikola Živčić (posthumno), Ante Bilović – Pipo i Marijan Bakić, a najuspješnijim sportašima s invaliditetom proglašeni su Mirsad Bećirović (Sportsko rekreativni centar Labrador Karlovac), Slavko Kralj (Športsko društvo slijepih 4 rijeke Karlovac), Anja Lauš (Stolnoteniski klub Aquaestil Duga Resa), Dragan Rajačić (Klub specijalnih športova Ozalj), Nataša Rašeta (Stolnoteniski klub osoba s invaliditetom Karlovac), Danica Rob (Športsko društvo slijepih Karlovac) i Juraj Škrtić (Atletski klub osoba s invaliditetom Karlovac).

Najuspješniji treneri županije u 2017. godini su Vesna Ceranić (Ženski rukometni klub Ogulin), Robertina Kućan (Gimnastički klub Sokol Karlovac), Maja Lovras (Taekwondo klub Ozalj), Katica Matešić (Ženski rukometni klub Drenak Slunj), Dino Vasiljević (Športska udruga Plavi zmaj Duga Resa) i Goran Zec (Odbojkaški klub Karlovac), a najuspješniji sportski djelatnici Blaž Benković (Sportsko društvo Vrhovac), Nikola Požega (Nogometni klub Slunj), Nikica Rudar (Nogometni klub Karlovac 1919), Ivana Starešinčić (Atletski klub Karlovac), Maja Stošić (Društvo za sportsku rekreaciju Ogulin) i Jurica Suhin (Gimnastički klub Sokol Karlovac).

Mladim sportašima s ostvarenim vrhunskim rezultatima proglašeni su Lucija Bakalar (Kickboxing klub Tigar Slunj), Lovro Čorak (Gimnastički klub Sokol Karlovac), Bono Dobošević (Judo klub Duga Resa), Helena Dujmić (Taekwondo klub Ogulin), Karla Franović (Stolnoteniski klub Aquaestil Duga Resa), Antonio Gojak (Mačevalački klub Karlovac), Josip Grgurić (Veslački klub Korana Karlovac), Lukas Jurašić (Kickboxing klub Tigar Karlovac), Karlo Karaga (Gimnastički klub Ogulinski sokol), Patrik Krašić (Inline hokej klub Karlovac), Petra Laslo (Konjički klub 4 rijeke Karlovac), Ela Magdić (Kickboxing klub Tigar Slunj), Frane Martinjaš (Judo klub Duga Resa), Hrvoje Neralić (Atletski klub Karlovac), Nikolina Požega (Kickboxing klub Tigar Slunj), Lara Radočaj (Kickboxing klub Tigar Slunj), Joško Rendulić (Nogometni klub Karlovac 1919), Anton Stipetić (Teniski klub Ogulin), Magdalena Stipetić (Ženski kuglački klub Ogulin), Tara Stipetić (Ženski kuglački klub Ogulin), Paula Šepac (Rukometni klub Škola rukometa Karlovac), Marta Vukelić (Stolnoteniski klub Aquaestil Duga Resa), Luka Vuković (Gimnastički klub Ogulinski sokol), Toni Vuković (Kickboxing klub Tigar Slunj), Josip Vuljanić (Taekwondo klub Karlovac) i Tin Živčić (Streljački klub Duga Resa), a nadarenim mladim sportašima Sven Anić (Baseball klub Olimpija 83 Karlovac), Ivan Babić (Košarkaški klub Šanac Karlovac), Iris Blašković (Ženski rukometni klub Ogulin), Ana Magdalena Fabijanić (Gimnastički klub Sokol Karlovac), Gabrijela Fehervari (Taekwondo klub Banija Pandas Karlovac), Šimun Gerovac (Košarkaški klub Ogulin), Ana Horvatić (Taekwondo klub Ozalj), Mario Konjevoda (Veslački klub Korana Karlovac), Lara Križanić (Taekwondo klub Duga Resa), Magdalena Lenard (Odbojkaški klub Plavi zmaj Duga Resa), Luka Lenuzzi (Stolnoteniski klub Aquaestil Duga Resa), Bojan Lukić (Nogometni klub Karlovac 1919), Irina Vidiček Ljubojević (Atletski klub Karlovac), Tena Magdić (Teniski klub Ogulin), Tjaša Malnar (Odbojkaški klub Karlovac), Leo Matešić (Nogometni klub Slunj), Melani Medved (Kuglački klub Korana Slunj), Nina Pavlešić (Ženski rukometni klub Drenak Slunj), Mateo Pečaver (Nogometni klub Zrinski Ozalj), Valentina Peraković (Stolnoteniski klub Aquaestil Duga Resa), Dominik Perošić (Kickboxing klub Tigar Karlovac), Melani Pleše (Gimnastički klub Ogulinski sokol), Nika Radović (Kickboxing klub Tigar Karlovac), Tihana Razumić (Ženski rukometni klub Colapis Ozalj), David Stipetić (Rukometni klub Ogulin), Filip Šalković (Rukometni klub Škola rukometa Karlovac), Lucija Šegavić (Karate klub Karlovac 1969), Leon Šutej (Judo klub Duga Resa) i Josip Dominik Žokvić (Sportsko društvo Vrhovac).

Jubilarne nagrade Zajednice športova Karlovačke županije dobili su Konjički klub Karlovac i Odbojkaški klub Karlovac za 50 godina rada.

Pročitajte i ovo

JUDO

Mladi Dugorešanin Leon Šutej izborio srebro na turniru u Bijeljini u BiH