7C° Karlovac

7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Desetkovani rukometaši Karlovca u rovovskoj bitci osvojili bodove protiv Hrvatskog dragovoljca

Najefikasniji u domaćoj momčadi bio je Ivan Šnajder s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 7. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata rezultatom 29:27.

Znalo se već uoči dvoboja da će Karlovčani morati dati sve od sebe da bi došli do bodova jer ostali su bez Crnkovića i Frketića pa trenerica Rašić na raspolaganju nije imala niti jednog zdravog kružnog napadača. U zadnji čas u sastav je uskočio neoporavljeni Makarun, koji je zaigrao samo u završnici, a tijekom utakmice karlovačka trenerica na crti je kombinirala i Janjanina i Šnajdera, koji je u jednom dijelu dvoboja igrao i lijevog vanjskog. U rovovskoj bitci s fizički jakim suparnikom mladi su Karlovčani ipak na koncu izborili pobjedu i, nakon poraza u Crikvenici, izuzetno važna dva boda.

U 12. minuti Karlovac je poveo 7:4, ali onda su zaredala isključenja, neka i vrlo diskutabilna, pa su gosti u 20. minuti poravnali na 10:10, a minutu kasnije došli i do prednosti (11:10). Zabili su tada Bačić i Šnajder za novo vodstvo domaćih, ali uzvratili su istom mjerom ‘dragovoljci’ i ponovo došli do +1 (13:12). Pogocima Bačića, Sudarića i Šnajdera Karlovac u 28. minuti vodi 15:13. Gosti još jednom poravnavaju, a Šnajder u zadnjoj minuti zabija za odlazak na odmor s +1 (16:15).

S nova dva gola na početku nastavka domaći dolaze do 18:15 i onda promašuju tri napada za +4. U 36. minuti ostaju bez Begića, koji je zaradio treće isključenje, ali minutu kasnije golom Šnajdera ipak dolaze do 19:15. Promašili su tada par napada i uporni gosti se primiču na 19:18. Nakon razdoblja igre u kojem su Karlovčani držali +2, u 53. minuti pogotkom Šnajdera stižu na +3 (24:21). Samo dvije minute kasnije ‘dragovoljci’ se ponovo primiču na samo gol zaostatka (24:23) i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. Kada je Čakarić u 58. minuti zabio za 27:24, činilo se da je pobjeda osigurana. Međutim, Ćelić je zaradio isključenje i domaći su do kraja utakmice ostali s igračem manje. U 59. minuti Makarun zabija za 28:25, gosti smanjuju, a onda Mrljak ne koristi čistu priliku za osiguranje pobjede i iz kontranapada zabijaju za 28:27. Trenerica Rašić 27 sekundi prije kraja zove minutu odmora, nakon koje gosti kreću u presing, ali Janjanin zabija za 29:27 i rješava utakmicu.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Ivan Šnajder s 8 pogodaka, Sudarić je dao 7, Čakarić, Rukavina i Bačić po 3, Begić 2, a Makarun, Mrljak i Janjanin po 1 gol. Dobar na vratima je bio Radočaj koji je prikupio 10 obrana, od toga čak 3 sedmerca.

Karlovac će vjerojatno ostati na 3. mjestu ljestvice s 10 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod momčadi Solina.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu