Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Dječaci Škole rukometa Karlovac 2006. godišta osvojili 5. mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske u Umagu

U utakmici za 5. mjesto mladi su Karlovčani nakon sedmeraca slavili nad Porečom 14:13.

Ekipa dječaka Škole rukometa Karlovac rođenih 2006. godine osvojila je 5. mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske u Umagu.

Mladi rukometaši trenera Danijela Grbačića u grupnoj su fazi natjecanja pobijedili Hrvatski dragovoljac iz Dugog Rata 21:14 i Požegu 21:18, a izgubili od zagrebačke Dubrave 22:16 i Ivančice iz Ivanca 18:14. Zahvaljujući povoljnom raspletu ostalih dvoboja, osvojili su 2. mjesto u skupini s istim brojem bodova kao i Ivančica i Hrvatski dragovoljac te se plasirali u razigravanje za najviši plasman.

U osmini finala igrali su protiv Vira iz Virovitice. Dvoboj je završio neodlučeno 16:16, a Karlovčani su bili uspješniji u raspucavanju sedmeraca i s 18:17 prošli u četvrtfinale, u kojem ih je s uvjerljivih 23:13 nadigrala ekipa Trsata. U razigravanju od 5. do 8. mjesta nadigrali su Koprivnicu 19:14, a danas, završnog dana prvenstva, u susretu za 5. mjesto, slavili su nad Porečom 14:13 nakon raspucavanja sedmeraca (u regularnom vremenu bilo je 12:12).

Selekcija trenera Grbačića ovim je uspjehom ostvarila najbolji ovosezonski plasman od karlovačkih ekipa na završnicama Prvenstva Hrvatske. Podsjetimo, mlađi kadeti Hrvatskog rukometnog kluba Karlovac osvojili su 11., a dječaci Škole rukometa Karlovac rođeni 2008. godine 16. mjesto.