3C° Duga Resa

6C° Ogulin

3C° Ozalj

1C° Slunj

Domaćom pobjedom nad sisačkom Segestom Karlovac 1919 osigurao naslov jesenskog prvaka

Dvaput je s bijele točke za domaće bio precizan Boris Veselić, a pobjedu je potvrdio Toni Kurečki.

KARLOVAC – Pobjedom 3:1 nad sisačkom Segestom, u utakmici 14. kola Četvrte lige Središte, pretposljednjeg u jesenskom dijelu sezone, nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona osigurali naslov jesenskih prvaka.

Domaći su zaigrali bez prvog strijelca Enesa Novinića i pouzdanog stopera Antonia Magdića pa je trener Matija Štefančić na vrlo težak blatnjav teren poslao vratara Jurića-Baru, Pahanića i Prpića na bočne pozicije, stoperski par bili su Jaković i Vinski, srednji red su držali Veselić, Mićunović i Daniel Marinić, a naprijed Mamić, Turkalj i Kurečki. Sve u svemu, Karlovac 1919 je zasluženo došao do bodova kojima je osigurao jesensku titulu, a utakmica, očekivano, nije bila pretjerano lijepa za gledanje jer su blatnjav teren i kiša spriječili nogometaše jedne i druge momčadi da pokažu više.

Već u 3. minuti gosti su imali dvije dobre prilike. Složili su brzi protunapad iz kojeg su opasno zaprijetili, ali Jurić-Bare je obranio, a nakon udarca iz kuta imali su još jedan pokušaj iz gužve, ali i taj je karlovački vratar zaustavio. Domaći su uzvratili pet minuta kasnije. Prvo je Mamić sjajno odapeo s 25-26 metara, a Trepša jedva loptu odbio od grede u korner, a nakon ubačaja Mićunovića iz kuta, Jaković je dobro tukao glavom, ali sisački vratar ponovo je bio na visini zadatka. U 10. minuti Karlovac 1919 je poveo. Mamić je pucao glavom, netko od gostiju je njegov udarac blokirao rukom i sudac Hren iz Zagreba pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Boris Veselić. Deset minuta kasnije isti je igrač dobro pucao, ali pored vratnice, a u 21. minuti Hren je dosudio novi kazneni udarac za domaće. Kurečki je oboren u situaciji za pogodak, a još jednom je najstrožu kaznu precizno izveo Veselić i povisio na 2:0. U 33. minuti Turkalj je bio u dobroj poziciji, ali je loše loptu zahvatio glavom, a u 41. minuti Kurečki je iskosa s desne strane ciljao suprotni kut sisačkih vratiju, ali nije pogodio.

U nastavku se slika na terenu promijenila. ‘Plavo-bijeli’ su se povukli i vrebali protunapade, a Segesta je imala više od igre i prijetila. U 53. minuti Jurić-Bare obranio je njihov pokušaj iskosa, no šest minuta kasnije bio je nemoćan. Nakon udarca iz kuta, Stojaković je glavom pogodio i smanjio na 2:1. U 64. minuti novu priliku imali su gosti, ali su iz dobre situacije pucali preko grede, a dvije minute kasnije ponovo prijete, ali udarac iz daljine je završio pored vratnice. U 72. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane Mamića, Kurečki pada pred golom gostiju u duelu s obrambenim igračem, ali sudac Hren očito nije imao hrabrosti suditi i treći kazneni udarac za Karlovac 1919, a u 80. minuti domaći su riješili pitanje pobjednika. Daniel Marinić osvojio je loptu u svojoj polovici, dao za Turkalja, koji je požrtvovno klizećim startom spasio da je ne izgubi, i onda krasno poslužio Kurečkog, a ovaj iskosa s lijeve strane lijepo pogodio mrežu Trepše za konačnih 3:1.

U posljednjem jesenskom kolu Karlovac 1919 gostuje u Zaboku kod momčadi Mladosti.