15C° Duga Resa

14C° Ogulin

15C° Ozalj

Sport KUGLANJE Podijeli

Donacijski turnir za SKC Mostanje: očekivane pobjede kuglačica Admirala i kuglača Zaprešića

Jedini poen za kuglačice Karlovca osvojila je Nikolina Čoko, a za kuglače Mostanja 1949 Davor Celinšćak.

KARLOVAC – Kuglački klub Mostanje 1949 organizirao je danas na kuglani Doma oružanih snaga Zrinski donatorski turnir za izgradnju Sportsko-kulturnog centra u Mostanju, a u prijateljskim susretima očekivano su slavili favoriti iz Zagreba i Zaprešića.

Nakon natjecanja podmlatka Ženskog kuglačkog kluba Karlovac, snage su odmjerile kuglačice Karlovca, nove prvoligašice, i aktualne doprvakinje Hrvatske, igračice zagrebačkog Admirala. Karlovčanke su bile bez Ivone Škalamera i Katarine Zajec, a gošćama su nedostajale tri igračice. Na koncu je slavila ekipa Admirala rezultatom 7:1, a jedini poen za karlovački sastav izborila je Nikolina Čoko.

Istim rezultatom završen je i drugi dvoboj turnira, onaj između domaćina Mostanja 1949 i momčadi Zaprešića, aktualnih prvaka Hrvatske i pobjednika Lige prvaka i Svjetskog kupa. Zaprešićani su doputovali u najjačem sastavu i uvjerljivo pobijedili, a jedini poen za domaćina osvojio je Davor Celinščak.

Sudionike turnira došao je pozdraviti i gradonačelnik Karlovca Damir Mandić, koji je najavio da očekuju izdašnu donaciju za izgradnju doma od australskih Hrvata, zahvalio Mostanjčanima na strpljenju i obećao kako će on i njegov tim iz Gradske uprave učiniti sve da se ovaj projekt uspješno privede kraju. Organizator večeras još nije imao podatak koliki iznos je prikupljen na turniru, no vjerujemo kako ćemo ga doznati naknadno.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani