9C° Karlovac

9C° Duga Resa

9C° Ozalj

10C° Slunj

Dubovac-Gaza na krilima Gvozdanovića upisala uvjerljivu pobjedu nad pulskom Arenom

Prvo ime karlovačke momčadi bio je Zlatko Gvozdanović sa čak 14 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 14. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo pobijedili momčad Arene iz Pule rezultatom 37:28.

Prezeljeva momčad ovom je pobjedom prekinula niz od dva uzastopna poraza, ali i revanširala se Puljanima za uvjerljiv poraz koji je doživjela jesenas na gostovanju. Karlovčani su odigrali vrlo dobro u obrani, pogotovo u prvom dijelu, a gosti su ih pokušali iznenaditi igrom 7 na 6 u prvom dijelu, ali to im se nije isplatilo.

Nakon početnih 2:0 za goste, domaći rade seriju 6:0 i preokreću rezultat. Kako je poluvrijeme odmicalo, podizali su prednost i na odmor otišli sa 7 pogodaka viška (19:12). Međutim, prva polovica nastavka pripala je gostima. Karlovčani su zaredali s promašajima pa su se Puljani u 43. minuti primakli na 25:22. Imali su i napad za -2, ali ga nisu realizirali, a na drugoj strani su domaći pogocima Prezelja na prazna vrata i Čavlovića ponovo pobjegli na 27:22. U istoj minuti Čavlović se pokoškao s jednim gostujućim igračem i zaradio isključenje pa potom i crveni karton, ali Puljani to nisu iskoristili. Štoviše, domaći su podigli prednost na 30:23 i mirno utakmicu priveli kraju.

Vrlo raspoložen u domaćem sastavu bio je Zlatko Gvozdanović sa čak 14 pogodaka, Kordić i Blašković su dali po 5, Matija Belavić 4, Prezelj, Krupa-Jurić, Čavlović i Benčan po 2, a Vrgoč 1 gol.

Osmom ovosezonskom pobjedom rukometaši Dubovca-Gaze ostali su na 4. mjestu ljestvice sa 16 bodova, ali su se trećeplasiranim Puljanima primakli na na samo bod zaostatka. U sljedećem kolu su slobodni.

Rukometaši Karlovca II sutra od 15 sati u Sportskoj dvorani dočekuju Buzet II.

SPORTSKI VIKEND

Aquaestil dočekuje Malinsku Dubašnicu, kuglačice Karlovca igraju domaći ogled s Istrom, odbojkašice Karlovca ugošćuju ekipu Zadra