Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Gotovo je: porazom od Sesveta Karlovac izgubio i teoretske izglede za opstanak u Premijer ligi

Domaća momčad od prve minute nije vjerovala u sebe, a u vrlo važnoj utakmici izostala je i podrška s tribina.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 8. kola Lige za ostanak u Premijer ligi, poraženi od momčadi Sesveta rezultatom 28:24 pa su dva kola prije kraja sezone izgubili i teoretske izglede za opstanak u elitnom društvu hrvatskog muškog rukometa.

Karlovčanima je večeras trebala pobjeda da bi se približili Sesvećanima na tri boda zaostatka i zadržali teoretske izglede za ostanak u ligi. Međutim, klub koji se hvali najvećom posjetom u Premijer ligi, večeras je, u tako bitnom susretu, ostao na trećini uobičajene posjete, što je pokazalo da su ljubitelji rukometa u gradu na četiri rijeke izgubili vjeru u mogućnost ove momčadi da ipak izbori opstanak. S druge strane, ni momčad Karlovca, koja je, mora se priznati, bila oslabljena brojnim ozljedama, od prve minute nije djelovala kao da vjeruje u sebe. Bila je beskrvna, u napadu vrlo nemoćna, dekoncentrirana i sve to rezultiralo je velikim brojem promašaja i tehničkih grešaka, a na koncu i prilično glatkim porazom od izravnog konkurenta za ostanak u ligi.

Nakon gostujućih 4:3 u 7. minuti, domaći su u narednih pet napravili seriju 4:0 i preokrenuli na 7:4. Posebno je bio raspoložen vratar Denis Karić, koji je u tih prvih desetak minuta bio na 50% obrana (4/8). Gosti su uzvratili s tri uzastopna gola i poravnali na 7:7, a Karlovac je posljednje vodstvo na utakmici imao u 16. minuti, kada je Šnajder zabio za 8:7. Sesvećani u 24. minuti dolaze do +2 (11:9), a u završnici prvog dijela kreće serija promašaja domaćih. Šnajder je iz sedmerca smanjio na 11:10, a onda Crnković iz čiste situacije za izjednačenje uzdrmao gredu. Gosti zabijaju za 12:10, a na drugoj strani Šnajder ne koristi sedmerac. Iskljupljuje se pogotkom za 12:11, a onda Smojver i Crnković ne koriste prilike za poravnanje i na odmor se odlazi s +1 za Sesvećane.

Sesvećani serijom 6:0 otišli na 23:14 i riješili utakmicu

Gosti su utakmicu prelomili u prvih četrnaest minuta nastavka. Požegini igrači su promašivali i griješili, nisu se ni suci baš istakli sjajnim odlukama u tim trenucima, i Sesvećani su od 35. minute i rezultata 17:14 serijom 6:0 otišli na velikih 23:14. Naravno, ‘ubilo’ je to Požeginu momčad i mlaku atmosferu u dvorani, pa su gosti bez većih problema držali sigurnu prednost. Tračak nade za domaće pojavio se u 50. minuti, kada gosti nisu iskoristili sedmerac pa su krenuli u napad kod rezultata 25:20, no izgubili su loptu, Sesvećani su ubrzo s dva pogotka otišli na +7 i karlovačkim premijerligaškim nadama bio je definitivni kraj.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Obranović i Šnajder s po 5 pogodaka, Smojver je dao 4, Crnković 3, Perajica i Sudarić po 2, a Capan, Milovac i Makarun po 1 gol.

Nakon 8. kola Karlovac je ostao na pretposljednjem 5. mjestu ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje posljednjeplasiranu momčad Metalca.