1C° Ozalj

-0C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Hrvatice otvorile kvalifikacije uvjerljivom pobjedom nad Slovenkama

U visokoj pobjedi naših reprezentativki Tomislava Matijević postigla je 4 pogotka.

KARLOVAC – Ženska futsal reprezentacija Hrvatske pobjedom je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje se do subote igra u Sportskoj dvorani. U večerašnjem dvoboju 1. kola nadigrala je izabranu vrstu Slovenije rezultatom 6:2.

Naše reprezentativke bile su bolje tijekom cijele utakmice, stvorile više prilika i potpuno zasluženo došle do bodova. Kontrolirale su dvoboj, a tračak nade za Slovenke pojavio se u drugom poluvremenu, u kojem su naše igračice za samo 9 minuta igre napravile 5 akumuliranih prekršaja pa su suparnice u preostalom vremenu imale tri kaznena udarca s 10 metara, no niti jednog nisu pretvorile u pogodak.

Hrvatske reprezentativke povele su u 6. minuti pogotkom Tomislave Matijević, a ista je igračica bila strijelac i u 20. minuti za odlazak na odmor s rezultatom 2:0. U 25. minuti Sandra Brkan povisila je na 3:0, a u sljedećoj minuti Slovenke su smanjile preko Vojsk. No, samo zakratko, jer je minutu kasnije Mihaela Horvat zabila za 4:1. U 32. minuti Matijević je povisila na 5:1, u 34. je Vrabec smanjila na 5:2, a Matijević svojim četvrtim pogotkom u 39. minuti postavila konačnih 6:2.

U prvom susretu današnjeg dana Ruskinje i Šveđanke odigrale su neodlučeno 2:2.

Sutra od 16:30 sati sastaju se Rusija i Slovenija, a od 19 sati Hrvatska i Švedska.

ODBOJKA

Karlovačke odbojkašice poražene u Zagrebu od Don Bosca, ispustile vodstvo 2:0 u setovima