6C° Ogulin

3C° Ozalj

-0C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Hrvatska preokretom do pobjede nad Švedskom, u subotu s Rusijom za Final Four EP-a

Šveđanke su u prvoj minuti nastavka povele 2:0, no naše reprezentativke su pogocima Tomislave Matijević (2) i Tihane Nemčić napravile preokret i slavile 3:2.

KARLOVAC – Sjajnim preokretom u drugom poluvremenu hrvatska ženska futsal reprezentacija večeras je u Sportskoj dvorani pobijedila Švedsku rezultatom 3:2 i u subotu će protiv Rusije igrati odlučujući dvoboj za plasman na Final Four Europskog prvenstva.

U odličnoj i vrlo borbenoj utakmici, koja je bila neizvjesna do posljednje sekunde, naše reprezentativke gubile su 2:0, ali smogle su snage za veliki preokret i na koncu zasluženo slavile i razveselile navijače na tribinama karlovačke dvorane.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu i već u 4. minuti pogodila vratnicu. U 6. minuti je imala novu veliku priliku, a onda minutu kasnije ponovo pogodila okvir vrata. U 11. minuti prvu izglednu situaciju imale su Šveđanke, a odmah u sljedećoj minuti tresu gredu. U 16. minuti naše treći puta pogađaju okvir gola, minutu kasnije imaju dobru situaciju za vodstvo, a onda u posljednjoj minuti prvog poluvremena Švedska dolazi do prednosti. Olofsson Hjelm je povukla loptu iz svoje polovice, došla pred naša vrata, opalila i pogodila za 1:0.

Matijević i Nemčić donijele preokret

Novi šok za hrvatske reprezentativke dogodio se u prvoj minuti nastavka. Varli je zabila za 2:0 i činilo se da će Šveđanke u potpunosti preuzeti kontrolu utakmice. Međutim, dvije minute kasnije Tomislava Matijević smanjuje na 2:1 i daje Hrvatskoj zamah za veliki preokret. U 27. minuti sjevnuo je protunapad naših, koji je Tihana Nemčić pretvorila u izjednačenje. U 30. i 31. minuti bilježimo po jednu dobru priliku s obje strane, a onda u 37. minuti Hrvatska dolazi do vodstva 3:2. Odličnu situaciju naših švedska vratarka brani i odbija loptu u korner, a nakon udarca iz kuta Tomislava Matijević zabija svoj drugi pogodak. U preostalom vremenu švedski je izbornik vadio iz igre vratarku kad su njegove reprezentativke bile u napadu i pokušavao s pet igračica u polju doći do poravanja, no nije uspio, a naše su u pretposljednjoj minuti čak imale i situaciju za potvrdu pobjede, ali je nisu realizirale.

Nakon dva odigrana kola Hrvatska je vodeća sa svih 6 bodova, Rusija, koja je danas bez problema nadigrala Sloveniju s 5:0, je drugoplasirana sa 4, Švedska je ostala na 1, a Slovenija je bez bodova.

U subotu od 16:30 sati sastaju se Švedska i Slovenija, a od 19 sati Hrvatska i Rusija će u međusobnom ogledu odlučiti tko će na Final Four Europskog prvenstva.

Ogulinci pružili sjajnu partiju protiv Bojovnika iz Trilja, ali osvojili samo bod