15C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

Hrvatska U15 reprezentacija i u drugom ogledu bolja od Albanije

Pogotke za našu mladu selekciju zabili su Benjamin Gibanjek, Vito Matijević i Nikola Obadić, a za albansku Brajan Begotaraj.

KARLOVAC – Hrvatska U15 reprezentacija i u drugom je prijateljskom ogledu u sklopu Kampa HNS-a bila bolja od vršnjaka Albanije. Nakon 1:0 pobjede u ponedjeljak u Dugoj Resi, danas je na Čavlekovom stadionu slavila s 3:1.

Po izuzetno jakom suncu i velikoj vrućini reprezentativci obje selekcije dali su sve od sebe, a izabranici Tomislava Gričara ponovo su pokazali da su bolji od Albanaca i zasluženo pobijedili.

Mrežu Albanaca načeo je Benjamin Gibanjek već u 2. minuti. Šest minuta kasnije Buljanović je u dobroj situaciji, ali albanski vratar Ujka brani njegov pokušaj, kao i udarac istog igrača s ruba kaznenog prostora u 17. minuti. Prvi udarac Albanije ubilježili smo minutu kasnije, no Rahimijev udarac vratar Silić ukrotio je bez problema.

Na početku nastavka Buić i Katinić pokušavaju glavom nakon ubačaja, ali bez promjene rezultata, no u 48. minuti Hrvatska je uspjela povećati vodstvo. Vito Matijević utrčao je iza albanske obrane i rutinski zabio za 2:0, a već u sljedećoj minuti Nikola Obadić trese mrežu suparnika za 3:0. U 51. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Brajan Begotaraj je glavom postavio konačnih 3:1, a u 67. minuti Hrvatska je imala veliku priliku postići i četvrti pogodak, no udarac Rukavine zaustavila je vratnica.