8C° Ogulin

3C° Ozalj

0C° Slunj

Ilovac 4:1 porazom u Kutini ostao bez plasmana u 4. NL Središte

U karlovačkom taboru su nakon utakmice bili vrlo nezadovoljni suđenjem, pogotovo odlukom kojom im je poništen pogodak Johe pri rezultatu 2:1 za Moslavinu.

Nogometaši Ilovca danas su u Kutini, u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Četvrtu ligu Središte, poraženi od domaće Moslavine rezultatom 4:1 i ostali bez plasmana u viši rang.

‘Kanarinci’ su na uzvrat donijeli prednost od 4:2 sa svog travnjaka i nadali smo se da je mogu obraniti i izboriti plasman među četvrtoligaše. Nažalost, domaćin je bio bolji i ubilježio potrebnu pobjedu za ukupno slavlje, a u karlovačkom taboru su nakon utakmice bili vrlo nezadovoljni suđenjem. Smatraju da glavni sudac nije imao isti kriterij kod dosuđivanja prekršaja te da su oštećeni za regularni pogodak pri rezultatu 2:1 za domaćina, kada je Johin gol poništen zbog zaleđa.

Ilovac se dobro držao pola sata igre, a onda su Kutinjani u 32. minuti preko Horvata poveli. U završnici prvog dijela, u 40. minuti, Miško je zabio za 2:0 i anulirao prednost ‘kanarinaca’ iz prve utakmice, no u posljednjoj minuti prvog dijela Karlo Joha je smanjio na 2:1 i Karlovčanima ponovo donio aktivni rezultat.

U nastavku, kod 2:1 za domaćina, kao što smo spomenuli, zbog zaleđa je poništen pogodak Johe i tu odluku linijskog suca u taboru ‘kanarinaca’ smatraju potpuno pogrešnom. U 56. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, kojeg je Horvat pretvorio u 3:1, a u 69. Nermin Muminović je ubacio loptu u vlastitu mrežu za konačnih 4:1. U posljednjoj minuti Moslavina je ostala s igračem manje jer jer Lončarević isključen zbog udaranja suparnika, no uspjela je sačuvati prednost i plasirati se u viši rang.

Naša županija tako će sljedeće sezone imati samo jednog predstavnika u četvrtoligaškom rangu, Karlovca 1919, što dokazuje da nam je županijski nogomet na vrlo niskim granama. Spomenimo i da je neuspjehom Ilovca u kvalifikacijama momčad Draganića, pretposljednja u Prvoj županijskoj ligi, ispala u niži rang.