20C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Ipak bez čuda: karlovački rukometaši očekivano poraženi u Varaždinu

Požegina momčad odigrala je solidnu utakmicu, u dobrom napadačkom izdanju konačno je bio Obranović, a zapaženo je odigrao i Bačić.

Rukometaši Karlovca večeras su u Varaždinu, u dvoboju 16. kola Premijer lige, očekivano poraženi od drugoplasiranog Varaždina 1930 rezultatom 36:29.

O odnosu snaga večerašnjih suparnika puno toga rekao je trener Karlovca Dragomir Požega u četvrtak na pressici, kada je izjavio da bi sve osim poraza njegove momčadi bilo veliko iznenađenje i ravno čudu. Čudo se na koncu nije dogodilo, ali karlovački su rukometaši odigrali solidnu utakmicu. Prvih 30 minuta vrlo dobro su se nosili s motiviranim domaćinom, koji je pred punom dvoranom želio nastaviti pobjednički niz. Konačno je u dobrom napadačkom izdanju bio Obranović, zapaženo je odigrao Bačić, dok su večeras zakazala desna krila – Mrljak i Kordić imali su učinak 0/6, a jedini pogodak s te pozicije dao je povratnik Sudarić. Vratar Karić, koji je odigrao vrlo dobre utakmice protiv Umaga i Spačve, večeras se nije uspio istaknuti – do 19. minute bio je bez obrane, a na koncu ih je prikupio samo četiri.

Varaždinci su u 14. minuti prvi puta došli do tri pogotka prednosti (9:6), a naši su golovima Crnkovića i Perajice smanjili na 9:8. U 18. minuti Capan poravnava na 10:10, a nakon pogotka Perajice u 20. minuti za 12:11, domaća momčad radi prvu seriju i sa četiri uzastopna gola bježi na 16:11. Obranović i Sudarić smanjuju na 16:13, Varaždinci uzvraćaju i dižu prednost na 19:13, a Bačić i Smojver nas odvode na poluvrijeme s podnošljivih 19:15.

Crnković je početkom nastavka smanjio na 19:16, ali su domaći svojom drugom serijom od četiri gola u nizu povećali vodstvo na 23:16. U 48. minuti Varaždinci dolaze do +11 (31:20), a istu prednost imali su i u dva navrata u završnici (34:23 i 35:24). U zadnjim minutama smanjili su gas pa su naši rukometaši serijom 5:1 ublažili poraz.

Najefikasniji u Požeginoj momčadi bio je Obranović sa 7 pogodaka, Bačić je dao 6, Smojver 5, Perajica 4, Capan, Šnajder i Crnković po 2, a Sudarić 1 gol. Glumac je imao 5, a Karić 4 obrane.

Nakon 16. kola Karlovac će ostati na 8. mjestu ljestvice s 12 bodova, a u pretposljednjem kolu osnovnog dijela sezone gostuje u Velikoj Gorici.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto