18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

Karlovačko lijevo krilo 15-ak sekundi prije kraja zabilo za konačnih 24:23

KARLOVAC – Pogotkom Ivana Šnajdera 15-tak sekundi prije kraja utakmice, rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u super uzbudljivom dvoboju 5. kola Premijer lige, pobijedili momčad Umaga 24:23.

Znali su Karlovčani da ih čeka vrlo teška utakmica, teža od obje dosadašnje na domaćem terenu u novoj sezoni Premijer lige. Ipak, unatoč problemima s neredovitim treniranjem u posljednja 2-3 tjedna, odigrali su fantastičnu obranu i ponajviše zahvaljujući tom segmentu igre osvojili bodove. Mogli su sredinom nastavka i prelomiti susret u svoju korist, kad su u dva navrata imali po 3 pogotka prednosti, no dvoboj je otišao u infarktnu završnicu, u kojoj su karlovački rukometaši bili prisebniji i zasluženo proslavili veliku pobjedu.

Izjednačena utakmica u prvom dijelu

I u prvih 30 minuta bila je to vrlo izjednačena utakmica. Karlovac je tek u 16. minuti prvi puta otišao na +2 (8:6), u 26. je ponovo imao dva pogotka viška (10:8), ali su Umažani bolje odigrali samu završnicu prvog dijela i na odmor se otišlo pri rezultatu 10:10.

Početkom nastavka, kod 11:11, naši zabijaju tri gola u nizu i odlaze po prvi puta na +3 (14:11). Tih 2-3 gola viška drže sve do 46. minute i rezultata 18:15, kada gosti u četiri minute rade seriju 4:1 i poravnavaju na 19:19. Još u dva navrata Karlovčani su imali +1, a onda je Šolić s dva pogotka u 54. i 56. minuti preokrenuo na 22:21 za Umag. Pokušaj Ostarčevića odlični vratar Slavić je skinuo i imali su gosti napad za +2, no nisu ga realizirali, a u protunapadu je Obranović poravnao. Šolić u 59. minuti još jednom dovodi Umag u vodstvo 23:22, Smojver iz sedmerca još jednom izjednačuje, a onda Šnajder u zadnjem napadu Karlovca, nakon minute odmore, 15-tak sekundi prije kraja zabija za 24:23. Imali su gosti još jedan brzi napad, ali Karlovčani su se obranili i ubilježili i treću ovosezonsku domaću pobjedu.

Pogledajte zadnju akciju koja je Karlovčanima donijela pobjedu

Strijelce karlovačke momčadi predvodio je upravo Šnajder sa 7 pogodaka, Obranović je dao 6, Hadrović i Smojver po 3, Perajica 2, a Hrvoje Capan, Crnković i vratar Karić po 1 gol. Uz pogodak, domaći kapetan upisao je i 12 obrana.

U sljedećem kolu Karlovac gostuje u Vinkovcima kod Spačve.