9C° Karlovac

9C° Duga Resa

9C° Ozalj

10C° Slunj

Još jedno loše realizatorsko izdanje ‘školarki’, upisale uvjerljiv domaći poraz od Ivanića

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Lucija Stepić sa 7 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 19. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo poražene od ekipe Ivanića rezultatom 31:17.

Drugoplasirane gošće, fizički moćnije, bile su favoritkinje uoči susreta, ali u prvom poluvremenu nisu pružile dobru partiju i doslovno su se ‘nudile’ Karlovčanka. Međutim, realizacija je ovog proljeća ‘rak rana’ Kečine ekipe, a to se pokazalo i u današnjem dvoboju. Karlovačke rukometašice igraju u prevelikom grču, promašuju izgledne prilike i rade veliki broj tehničkih grešaka. Danas nisu iskoristile čak pet sedmeraca, pogodile su nebrojeno puta okvir suparničkih vratiju, a čak i s igračicom više često nisu znale doći do pogotka.

Domaće su prvi pogotak postigle tek u 11. minuti preko Lucije Stepić, a do tada je na semaforu već bilo 4:0 za gošće. U nastavku poluvremena, kao što smo spomenuli, Ivanićanke su dosta griješile i nudile Karlovčankama priliku da se vrate u egal, no one to nisu znale iskoristiti. U 20. minuti došle su do -2 (5:7), ali kod 7:9 nisu iskoristile dva uzastopna napada s igračicom više, napravile još par pogrešaka, gošće su se odmakle na 12:7 i na odmor otišle sa 14:8.

U deset minuta nastavka Ivanićanke su napravile 6:2, podigle prednost na 20:10 i pitanje pobjednika u potpunosti je bilo riješeno. Karlovčanke su se trudile, to im se ne može poreći, ali realizacija i dalje nije funkcionirala pa su gošće na koncu upisale vrlo uvjerljivu pobjedu.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Lucija Stepić sa 7 pogodaka, Kučinić je dala 4, Novković 2, a Šepac, Španić, Jurišić i Medved po 1 gol. Keča je prikupila 8, a Britvec jednu obranu.

Pobijedi li Rovinj na svom terenu Seniu, Karlovčanke će pasti na 9. mjesto ljestvice s 13 bodova. I sva je sreća da su jesenski dio sezone odigrale vrlo dobro i prikupile zalihu bodova jer, po ovome  što pružaju u proljetnom dijelu prvenstva, grčevito bi se borile za opstanak. U sljedećem kolu gostuju u Rijeci kod ekipe Zameta II.

SPORTSKI VIKEND

Aquaestil dočekuje Malinsku Dubašnicu, kuglačice Karlovca igraju domaći ogled s Istrom, odbojkašice Karlovca ugošćuju ekipu Zadra