8C° Slunj

Sport STOLNI TENIS Podijeli

Još jednom uvjerljivom pobjedom Aquaestil zadržao vrh ljestvice Superlige

Po jednu pobjedu upisale su Han Vukelja, Pavlović i Vukelić.

DUGA RESA – Novom uvjerljivom pobjedom stolnotenisačice Aquaestila zadržale su vrh ljestvice Superlige. U susretu 3. kola, odigranom danas u Tovinom domu, pobijedile su ekipu Varaždina rezultatom 3:0.

Obzirom na činjenicu da su ove dvije ekipe u prošlosezonskom polufinalu doigravanja odigrale tri vrlo neizvjesna dvoboja te da je bivša igračica Aquaestila Ivana Malobabić i dalje u dobroj formi, očekivali smo i danas veliku borbu. Međutim, Dugorešanke su odigrale vrlo dobro i gošćama prepustile samo tri seta.

U prvom meču Han Xue Vukelja je slavila nad Ivanom Malobabić 3:0 (11:5, 11:6, 11:7), a Andrea Pavlović je nadigrala Petru Petek s 3:1 u setovima (11:7, 9:11, 11:5, 11:6). Najzanimljiviji je bio ogled Marte Vukelić i još jedne bivše igračice dugoreškog kluba Karle Franović. Vukelić je dobila prvi set 11:9, a Franović uzvratila s 11:6. Domaća igračica je ponovo povela s 11:6, a suparnica još jednom poravnala s 11:9. U odlučujućem setu Vukelić je bila bolja s 11:5 i donijela ukupnu pobjedu Aquaestilu s 3:0.

Nakon tri kola Aquaestil će ostati na vrhu ljestvice s maksimalnih 6 bodova i bez izgubljenog meča. U sljedećem kolu u Zagrebu igra veliki derbi protiv aktualnog prvaka Dr. Časla.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu