-2C° Ogulin

-5C° Ozalj

-8C° Slunj

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Kadeti Duge Rese ‘upucali’ naslov državnih prvaka u gađanju zračnim oružjem po ISSF programu

Za pobjedničku dugorešku ekipu nastupili su Tvrtko Vrcić, Filip Maletić i Dino Plavetić.

Ekipa Streljačkog kluba Duga Resa osvojila je naslov državnih prvaka u kadetskoj konkurenciji na Prvenstvu Hrvatske u gađanju zračnim oružjem po međunarodnom ISSF programu održanom  danas u Osijeku.

Tvrtko Vrcić, Filip Maletić i Dino Plavetić pogodili su ukupno 580,9 krugova i uvjerljivo osvojili naslov sa čak 21,7 krugova više od drugoplasiranog DUB-a iz Malinske, odnosno 25,1 kruga više od trećeplasirane riječke Lokomotive.

U pojedinačnom dijelu natjecanja Vrcić se kao šestoplasirani kvalificirao u finalno gađanje, u kojem je popravio plasman i završio natjecanje na 4. mjestu. Maletić je na koncu zauzeo 1o., a Plavetić 13. mjesto.

Podsjetimo, prošlog vikenda Vrcić i kadetska ekipa osvojili su naslove doprvaka Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom, a današnji rezultati samo su potvrdili kvalitetan i stručan rad u dugoreškom klubu, prvenstveno trenera Ivana Marakovića.