8C° Ogulin

3C° Ozalj

0C° Slunj

‘Kanarinci’ nose dva pogotka prednosti u Kutinu

Karlovačka momčad slavila je sa 4:2 i stečenu prednost pokušat će obraniti u nedjelju u uzvratnoj utakmici u Kutini.

KARLOVAC – Nogometaši Ilovca danas su na svom igralištu u Ilovačkoj šumi, u prvoj utakmici kvalifikacija za Četvrtu ligu Središte, pobijedili momčad Moslavine iz Kutine sa 4:2.

Dojma smo da su ‘kanarinci’ s puno treme ušli u ovaj važni dvoboj jer su gosti prvih dvadesetak minuta u potpunosti dominirali. Nakon toga su se oslobodili grča, zaigrali bolje i došli do dva pogotka viška. Nažalost, nakon sat vremena igre pali su i Kutinjani su, prvenstveno zahvaljujući slabim reakcijama domaće obrane, uspjeli izjednačiti. Samu završnicu susreta Šulentićevi su igrači odigrali odlično i ipak na koncu došli do solidne prednosti uoči nedjeljnog uzvrata u Kutini.

Gosti su već u 7. minuti zatresli domaću mrežu, no pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa. Imali su priliku i pet minuta kasnije, a Ilovac je prvi udarac uputio u 19. minuti preko Karla Johe. Domaći su bili opasni iz prekida. Nakon udarca iz kuta u 30. minuti Josip Grubešić u izglednoj situaciji nije uspio zahvatiti loptu, a dvije minute kasnije, nakon novog ubacivanja iz kuta, gosti su blokirali udarac Nermina Muminovića. Veliku priliku propustila je Moslavina u 39. minuti, kada je njihov igrač, nakon ubačaja s lijeve strane, s nekoliko metara uspio promašiti domaća vrata, a onda je u posljednjoj minuti prvog dijela Ilovac poveo. Joha je ubacio iz kuta, a Muminović se najbolje snašao pred golom gostiju i pogodio za 1:0.

Ilovac imao 2:0, gosti izjednačili, a u završnici Oliver Grubešić i Kurečki donijeli vrijednu pobjedu

Već u drugoj minuti nastavka ‘kanarinci’ su povećali vodstvo. Dubinska lopta preletjela je gostujućeg stopera, a Igor Kovačić takve situacije ne propušta. Našao se sam pred vratarom i zabio za 2:0. U 57. minuti Kovačić se našao u novoj prilici nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane i nakon toga domaći su počeli padati. Samo dvije minute kasnije izgubili su loptu na lijevoj strani obrane, a Luka Lončarević je nakon prizemnog ubačaja savladao nemoćnog Josipa Žunca. Goste je postignuti pogodak dodatno podignuo i potpuno su preuzeli konce igre u svoje ruke. To su naplatili u 67. minuti, nakon još jedne loše reakcije domaće obrane. Lončarević se domogao lopte u kaznenom prostoru, pucao, Žunac je obranio, ali odbijenu loptu gostujući napadač ipak ubacuje u mrežu za 2:2. I nakon izjednačenja Moslavina je bila bolja i mogla potpuno preokrenuti susret. U 69. minuti Žunac je spriječio Lončarevića u postizanju hat-tricka, a tri minute kasnije gosti su jurnuli u kontru tri na jednog, ali je ponovo Žunac dobro reagirao. I onda je u samoj završnici Ilovac pomalo i neočekivano došao do nova dva pogotka. U 84. minuti Toni Kurečki probio je lijevu stranu gostujuće obrane i povratnom loptom pronašao Olivera Grubešića, koji je imao vremena primiti je i plasirati pored vratara u mrežu za 3:2, a četiri minute kasnije Kovačić je sjajno proigrao Kurečkog, koji se ubacio iza obrane gostiju i potkopao loptu preko vratara Moslavine za konačnih 4:2.

Uzvratni dvoboj igra se u nedjelju od 17:30 sati u Kutini. Uspiju li ‘kanarinci’ obraniti danas stečenu prednost, naša županija i sljedeće će sezone imati dva predstavnika u Četvrtoj ligi Središte.