16C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovac 1919 glatko slavio na gostovanju kod posljednjeplasiranog Samobora

Pogotke za ‘plavo-bijele’ zabili su Karlo Joha, Dominik Popovački i Ivan Mamić.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Samoboru, u dvoboju 27. kola Četvrte lige Središte, pobijedili posljednjeplasiranu domaću momčad Samobora rezultatom 3:0.

Domaćin je u utakmicu ušao sa šest bodova manje od pretposljednje Moslavine i ovo mu je bio zadnji vlak da pobjedom pokuša smanjiti zaostatak i zadrži teoretske šanse za opstanak. S druge strane, Štefančićeva momčad danas je bila lišena pomoći Novinića, Turkalja, Jakovića i Tonkovića pa se činilo da je čeka vrlo teška utakmica. Međutim, Samoborčani su vrlo malo toga pokazali, praktički nisu pošteno zaprijetili karlovačkim vratima, ‘plavo-bijeli’ su svih 90 minuta bili bolji protivnik i na koncu zasluženo slavili.

Poveli su u 15. minuti pogotkom Karla Johe, Dominik Popovački je u 26. povisio na 2:0, a konačni rezultat postavio je Ivan Mamić u 69. minuti. Imali su Karlovčani, uz postignute pogotke, još prilika, pogotovo kroz protunapade, pa su mogli i uvjerljivije slaviti, ali vjerujemo da je trener Matija Štefančić nakon utakmice bio itekako zadovoljan i s ovih 3:0.