15C° Karlovac

15C° Duga Resa

21C° Ogulin

15C° Ozalj

Karlovac 1919 i Ogulin finalisti županijskog Kupa; Turkalj junak Karlovčana, Maravić Ogulinaca

Antonijo Turkalj zabio oba pogotka za Karlovac 1919, a Dušan Maravić u raspucavanju jedanaesteraca obranio dva udarca Dugorešana.

KARLOVAC, OGULIN – Nogometaši Karlovca 1919 i Ogulina igrat će u finalu ovosezonskog Kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke županije. U današnjim polufinalima Karlovčani su s 2:1 pobijedili Slunj, a Ogulinci s 3:1 nakon jedanaesteraca Dugu Resu 1929.

Na Čavlekovom stadionu, u ogledu naših županijskih četvrtoligaša, po prvi su puta ove sezone slavili Karlovčani. U prvih 45 minuta domaći su imali više loptu u nogama, ali prave prilike stvorili su ‘bijeli’ i mogu žaliti što na odmor nisu otišli s prednošću. U nastavku je Slunj malo pao pa su Lucijanićevi nogometaši imali i više od igre i bolje prilike. A sva tri pogotka vidjeli smo u razmaku od samo pet minuta. Karlovac 1919 je poveo u 71. minuti pogotkom Antonija Turkalja, tri minute kasnije Slunj je poravnao preko Marka Špelića iz diskutabilno dosuđenog kaznenog udarca, a u 76. minuti Turkalj je svojim drugim golom domaćima donio pobjedu i plasman u finale.

Vratar Dušan Maravić ponovo junak Ogulinaca

Siromašno prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Ogulinu je, nakon po jedne prave prilike s obje strane, završilo bez pogodaka. Nastavak je ponudio bolju i sadržajniju igru, s po nekoliko prilika sa svake strane, no mreže se nisu tresle i krenulo se u raspucavanje jedanaesteraca. Već u prvoj seriji domaći vratar Dušan Maravić zaustavio je pokušaj Dugorešana, a u drugoj su obje strane bile uspješne. U trećoj su Ogulinci zabili, a gosti uzdrmali vratnicu, a tračak nade za Dugu Resu 1929 pojavio se u četvrtoj, kada su i domaći pogodili vratnicu. Međutim, Maravić je obranio četvrti pokušaj Dugorešana i ponovo se prometnuo u junaka Ogulinaca, nakon što je u četvrtfinalu, u raspucavanju jedanaesteraca protiv Ilovca, također obranio dva udarca.