8C° Ogulin

6C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu šesticom ‘počastio’ Croatiju iz Hrastja

Pogotke za karlovačku momčad postigli su Karlo Joha, Daniel Mićunović, Petar Horvatin, Enes Novinić, Antonijo Turkalj i Dominik Popovački.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 24. kola Četvrte lige Središte, uvjerljivo pobijedili momčad Croatije iz Hrastja rezultatom 6:2.

Domaći su zasluženo došli do pobjede, ali igrali su na mahove. Prikazali su odličnu igru u prvih dvadeset minuta, kada su ulovili goste ‘na spavanju’ i usmjerili utakmicu na svoj mlin, a jedno dobro razdoblje od petnaestak minuta imali su i u nastavku, u kojem su s nova tri pogotka na koncu došli do uvjerljive pobjede.

Karlovčani su odlično otvorili utakmicu i poveli već u 7. minuti. Marinić je ubacio s desne strane, a Karlo Joha na drugoj vratnici glavom pogodio za 1:0. Samo tri minute kasnije sjevnula je domaća kontra, Novinić je asistirao za Daniela Mićunovića, koji je sjajno primio loptu i ‘zakucao’ je u mrežu nemoćnog Kralja. U 19. minuti vidjeli smo novi brzi protunapad Karlovčana, novu asistenciju Novinića i pogodak Petra Horvatina za visokih 3:0. Nakon trećeg pogotka domaći su stali, gosti su malo došli do daha i u 31. minuti, nakon nespretne intervencije karlovačke obrane, preko Fluke smanjili na 3:1. Opasno je pred domaćim vratima bilo i šest minuta kasnije, ali Pausić je izbio loptu u korner u posljednji tren pa se na odmor otišlo s 3:1 za Štefančićevu momčad.

I u nastavak su karlovački nogometaši krenuli laganijim tempom, čuvajući sigurnu prednost. U 54. minuti Novinić je prijetio glavom nakon kornera, ali ravno u Kralja, ali pet minuta kasnije upisao se u strijelce. Turkalj je došao do lopte nakon gužve u gostujućem kaznenom prostoru, idealno ga poslužio, a najbolji strijelac karlovačke momčadi ove sezone zabio je za 4:1. U 63. minuti imao je Novinić krasnu priliku za novi pogodak, ali je Kralj odlično obranio, a u 67. minuti Joha je skrivio kazneni udarac za goste, kojeg je Lukić pretvorio u 4:2. Samo tri minute kasnije sudac Jović iz Zagreba, nakon prekršaja nad Novinićem, dosuđuje kazneni udarac za domaće, kojeg Antonijo Turkalj sigurno pretvara u 5:2, a u 77. minuti Turkalj prekrasno asistira za Dominika Popovačkog, koji sjajno prima loptu u kaznenom prostoru Croatije i postavlja konačnih 6:2.

SPORTSKI VIKEND

Odbojkašice Karlovca u vrlo bitnoj utakmici dočekuju Drenovu, rukometaši Karlovca domaćini Kozali, ‘školarke’ gostuju u Samoboru