15C° Duga Resa

19C° Ogulin

15C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ remizirao s Jarunom, Slunj poražen na gostovanju kod Stupnika

Bitno oslabljeni ‘plavo-bijeli’ odigrali 1:1 sa Zagrepčanima, ‘bijeli’ u slaboj utakmici s 3:0 poraženi od ‘fenjeraša’ Stupnika.

KARLOVAC – Četvrtoligaši su danas igrali utakmice odgođenog 17. kola. Nogometaši Karlovca 1919 na Čavlekovom su stadionu odigrali neodlučeno 1:1 s drugoplasiranim Jarunom, a Slunj je s 3:0 poražen kod posljednjeplasiranog Stupnika.

Karlovčani su protiv Zagrepčana zaigrali bez već duže ozlijeđenih Novinića i Žitka, a u odnosu na subotnju utakmicu s vodećim Ponikvama, Lucijanić je ostao i bez Mićunovića i Štefančića (žuti kartoni), Šalića i Konte (privatne obaveze) te Veselića (ozljeda). Domaći su se postavili oprezno, prvenstveno čuvajući svoja vrata pa je lopta više bila u nogama gostiju. Ipak, prvu veliku priliku stvorili su ‘plavo-bijeli’ u 12. minuti. Šprajcer je ubacio s desne strane, Mamić pred vratima natrčao na loptu, ali s par metara poslao je preko grede. Zagrepčani su bili bez udarca prema Demiroviću sve do 26. minute, kada su poveli. Tadić se ubacio iza domaće obrane, zaobišao domaćeg čuvara mreže i pogodio za 0:1. Do kraja prvog dijela ubilježili smo još dobar udarac Pausića malo iznad grede i veliku priliku Jaruna.

Karlovac 1919 je poravnao u 54. minuti. Ivan Mamić je prvo pokušao tući prema golu, gosti su blokirali njegov udarac, no ponovo je primio odbijenu loptu, provukao se između dvojice zagrebačkih braniča i onda iskosa s desne strane potkopao loptu preko vratara za 1:1. Nažalost, samo tri minute kasnije domaći su ostali s igračem manje. Grdić je pregrubo zaustavio jedan pokušaj kontranapada gostiju i morao je ranije u svlačionicu. Nakon dobrog udarca Šprajcera preko grede s ruba kaznenog prostora u 64. minuti, Zagrepčani su potpuno preuzeli inicijativu i krenuli po pobjednički pogodak. Stisnuli su domaće na njihovu polovicu, imali dvije dobre prilike u 79. i 84. minuti, no brojčano inferiorni ‘plavo-bijeli’ izdržali su pritisak i zasluženo izborili bod.

‘Bijeli’ odigrali vrlo slabu utakmicu u Stupniku

Slunjani su na gostovanje kod posljednjeplasiranog Stupnika došli s 13 igrača. Potrošili su se u subotnjoj domaćoj pobjedi protiv Savskog Marofa pa su danas odigrali jednu od svojih najslabijih ovosezonskih utakmica. Domaćin nije odigrao ništa posebno, no iskoristio je pogreške Čelanove momčadi i došao do važna tri boda. Poveo je već u 9. minuti preko Jurkovića, a na 2:0 povisio je Meglajec u 20. minuti. U nastavku su ‘bijeli’ zaigrali malo bolje, imali i par poluprilika, no Stupničani su preko Šporčića u 65. minuti povećali prednost. U 67. minuti trener Čelan obavio je drugu izmjenu (samo dva rezervna igrača je imao), a nedugo nakon toga ozlijedio se Paulić pa su Slunjani do kraja susreta igrali s igračem manje.