13C° Ogulin

11C° Ozalj

7C° Slunj

Karlovac 1919 nadigrao Segestu i osvojio nova tri boda

Pogotke u novoj domaćoj pobjedi ‘plavo-bijelih’ postigli su Ivan Mamić, Enes Novinić i Antonijo Turkalj.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu upisali još jednu domaću pobjedu u Četvrtoj ligi Središte. U dvoboju 8. kola nadigrali su sisačku Segestu rezultatom 3:1.

Podsjetila je današnja utakmica na onu od prije tjedan dana protiv Odre, u kojoj su ‘plavo-bijeli’ odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, stekli prednost, a onda u nastavku pali i dopustili gostima da se pogotkom vrate u susret. Srećom, danas su na gol Segeste odgovorili još jednim pogotkom i ipak mirno utakmicu priveli kraju.

Siščani su opasno zaprijetili odmah na početku. Već u 2. minuti Demirović je odlično obranio dobar pokušaj glavom i izbio u korner, a nakon udarca iz kuta pokušaj gostiju završio je tik uz vratnicu. Četiri minute kasnije domaći su složili brzu kontru, gostujući branič je u zadnji tren izbio loptu ispred Sušilovića i umalo pogodio vlastitu mrežu. U 14. minuti udarac Mamića završio je pored vratnice, a dvije minute kasnije Karlovac 1919 je poveo. Sušilović je ubacio iz kuta, Turkaljev udarac vratar Skender je obranio, a na odbijenu loptu reagirao je Ivan Mamić i zabio za 1:0. U 19. minuti ponovo Demirović brani pokušaj Siščana, u 26. na odličan ubačaj Popovačkog iz slobodnog udarca kasne i Mamić i Novinić, a u 34. minuti ‘plavo-bijeli’ su povećali prednost. Enes Novinić je primio loptu u kaznenom prostoru okružen dvojicom gostujućih braniča, sjajno ih okrenuo i gurnuo loptu u mrežu.

Početkom nastavka Turkalj je u prilici nakon ubačaja Mićunovića, a minutu kasnije, nakon pogreške Pausića, Segesta ima stopostotnu priliku, ali još jednom se istaknuo Demirović. U 54. minuti vratar Skender odbija u korner odličan udarac Pausića glavom, a nakon ubačaja iz kuta priliku ima i Novinić, ali još jednom je gostujući vratar spasio svoju momčad. U 62. minuti Segesta je smanjila. Domaća obrana nije dobro očistila pred svojim vratima pa je odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora Dejan Živčić precizno smjestio u sam donji desni kut Demirovićevog gola. Nakon postignutog pogotka gosti su još više stisnuli i nastojali doći do poravnanja, ali u 71. minuti Antonijo Turkalj je zabio i riješio pitanje pobjednika. Nakon Sušilovićevog ubačaja iz kuta dobro je pucao glavom, vratar Skender je obranio, ali odbijenu loptu Turkalj je smjestio iza njegovih leđa. Tri minute kasnije Novinić je bio u prilici glavom povisiti prednost ‘plavo-bijelih’, a posljednji pokušaj na utakmici imali su gosti u 89. minuti, ali je bio neprecizan.