10C° Duga Resa

16C° Ogulin

10C° Ozalj

9C° Slunj

Karlovac 1919 odnio puni plijen iz Mača, Slunj porazom u Hrastju ostao u ‘opasnoj zoni’

Pobjednički pogodak za ‘plavo-bijele’ zabio je Ivan Mamić u 84 minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Maču, u pretposljednjem 29. kolu Četvrte lige Središte, pobijedili domaću momčad Gaja s 1:0, dok je Slunj u Hrastju poražen od Croatije rezultatom 3:0.

Iako su u Mače doputovali desetkovani, ‘plavo-bijeli’ su odigrali odličnu i vrlo zrelu utakmicu i zasluženo odnijeli puni plijen. Bili su kvalitetni u svim linijama, a pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Ivan Mamić u 84. minuti, nanizavši u slalomu četvoricu domaćih igrača. Ova utakmica još je jednom pokazala da Lucijanićeva momčad ima kvalitetu za viši rang, no za takav rezultat potrebna je bolja logistika. Naime, Karlovac 1919 je, uz Slunj, jedan od rijetkih klubova u četvrtoligaškom rangu u kojem igrači ne dobivaju nikakvu financijsku naknadu za svoje nastupe, što treneru Lucijaniću itekako otežava posao. Dolasci na treninge su neredoviti, a sigurno je i da bi motivacija igrača na utakmicama bila puno bolja kad bi dobre rezultate koje ostvare osjetili ‘na džepu’. Ovom pobjedom ‘plavo-bijeli’ su, kolo prije kraja sezone, zadržali 6. mjesto ljestvice, što je u ovakvim okolnostima realnost, a za nešto više potreban je prvenstveno iskorak u organizaciji i financijskom stanju kluba s Korane.

‘Bijeli’ su na gostovanju u Hrastju upisali poraz i uoči posljednjeg kola ostali u ‘opasnoj zoni’. Dobro su se držali prvih 45 minuta pa se na odmor, uz po dvije prilike s obje strane, otišlo s početnih 0:0. Nažalost, već u 47. minuti primili su pogodak (Fluka) i od tog trenutka utakmica je krenula u jednom smjeru. Imali su još jednu priliku kod 1:0 za Croatiju, a kad je domaćin preko Gamileca u 58. minuti povisio prednost, praktički su se ‘raspali’. U 69. minuti Šaško je postavio konačnih 3:0 pa će Slunjani u posljednjem kolu, u domaćem ogledu sa Savom Strmec, morati tražiti spas od ispadanja. U ovom trenutku još nije poznata službena informacija koliko će momčadi ispasti iz lige, no u najgorem slučaju riječ je o tri kluba, dok bi trinaestoplasirani, a to su trenutno ‘bijeli’, išao u dodatne kvalifikacije.

Oslabljene ‘školarke’ remizirale sa Slogom iz Svete Nedelje, sljedećeg vikenda kreće prvenstvo