3C° Duga Resa

8C° Ogulin

3C° Ozalj

0C° Slunj

Karlovac 1919 osvojio 5. mjesto, Slunj domaćim porazom od Save vjerojatno ispao iz lige

Oba pogotka za ‘plavo-bijele’ postigao je Antonijo Turkalj.

KARLOVAC, SLUNJ – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici posljednjeg 30. kola Četvrte lige Središte, pobijedili Mladost iz Zaboka i osvojili 5. mjesto, dok je Slunj domaćim porazom od Save Strmec vjerojatno ispao iz lige.

‘Plavo-bijeli’ su u prilično siromašnoj utakmici zasluženo nadigrali Zabočane s 2:0 i na kraju sezone osvojili solidno 5. mjesto. Krenuli su odlično i već u prvih osam minuta imali tri dobre prilike, no onda su stali pa smo prvu sljedeću ubilježili tek u 23. minuti, ali na gostujućoj strani. Domaći su poveli u 28. minuti. Mićunović je primio loptu na svojoj polovici nakon napada gostiju, dugim pasom pronašao Turkalja, koji je odlično primio i pogodio mrežu Mladosti. Zabočani su u 40. minuti imali vrlo dobru situaciju za poravnanje, ali je nisu iskoristili pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Karlovca 1919. Nastavak su otvorili gosti dobrim slobodnim udarcem u 52. minuti, kojeg je Demirović zaustavio, a onda je u 72. minuti Mamić odlično probio lijevi bok gostiju, zavrnuo na drugu vratnicu, a Antonijo Turkalj još jednom bio priseban i nogom pogodio za 2:0. U samoj završnici gosti su možda oštećeni za kazneni udarac nakon Demirovićevog ulaska u noge njihovom napadaču, a nakon toga imali su još jedan solidan pokušaj pokraj vratnice.

‘Bijeli’ su za spas trebali pobjedu protiv Save Strmec, uz domaći poraz Samobora od Jaruna. Rezultat iz Samobora išao im je na ruku, no oni sami nisu uspjeli doći do željenih bodova. U ravnopravnoj utakmici imali su tri prilike, ali niti jednu nisu iskoristili i ponovo ih je rezultata koštala neefikasnost koju su iskazali tijekom cijelog proljetnog dijela sezone. Gosti su poveli u 39. minuti pogotkom Cerovečkog iz slobodnog udarca s preko 30 metara, a pobjedu su potvrdili u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Golubića Vešligaja. Slunjani su tako sezonu okončali na 14. mjestu i trebali bi ispasti iz lige. Naime, spasiti ih eventualno mogu problemi s licenciranjem klubova iz viših rangova, a u najboljem slučaju mogu se nadati dodatnim kvalifikacijama.