15C° Ogulin

14C° Ozalj

Karlovac 1919 osvojio naslov pobjednika turnira stogodišnjaka u Crikvenici

Pogodak u finalu vrijedan naslova postigao je Toni Kurečki.

Nogometaši Karlovca 1919 osvojili su naslov pobjednika turnira stogodišnjaka održanog danas u Crikvenici.

Uz Karlovčane i domaćina Crikvenicu, nastupili su još i riječki Orijent i Bakar, klubovi koji također ove godine obilježavaju 100 godina postojanja, a utakmice su se igrale samo jedno poluvrijeme od 45 minuta.

‘Plavo-bijeli’ su u polufinalu igrali protiv vrlo mlade ekipe Orijenta. U regularnom dijelu bili su bolji, imali prilika, zapucali i kazneni udarac, pa je susret okončan bez pogodaka 0:0. U raspucavanju jedanaesteraca bili su spretniji i slavili rezultatom 6:5. U finalu su se sastali s domaćinom, trećeligašem Crikvenicom, i pogotkom Tonija Kurečkog pobijedili s minimalnih 1:0 te osvojili naslov pobjednika turnira.

Obzirom na raspolaganju nije imao Novinića, Turkalja, Mamića, Daniela Marinića i Mićunovića, trener Matija Štefančić bio je zadovoljan onime što je njegova momčad danas prikazala. Bila je borbena, prezentirala maksimalno zalaganje i na koncu se zasluženo okitila naslovom.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac 1919 će odigrati u subotu od 18 sati na Čavlekovom stadionu s momčadi sisačke Segeste.