12C° Ogulin

8C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovac 1919 poražen od Zeline, isključenje Demirovića ‘prelomilo’ utakmicu

Karlovački vratar zaradio je isključenje zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, a iz tog slobodnog udarca gosti su stigli do vodstva.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u dvoboju 5. kola Četvrte lige Središte, poraženi od momčadi Zeline rezultatom 3:0.

Utakmicu je definitivno prelomilo isključenje domaćeg vratara Luke Demirovića u 29. minuti zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora. Do tog trenutka ‘plavo-bijeli’ su u potpunosti parirali gostima, koji nisu uputili niti jedan udarac prema domaćim vratima. U ostatku susreta Zelinčani su iskoristili igrača više i došli do sva tri boda.

U 9. minuti Pausić je zatresao mrežu gostiju, ali pogodak je poništen zbog prekršaja na vrataru. Sedam minuta kasnije Muminović je odlično izveo slobodni udarac, pucao pod gredu, ali je sigurni Jurić-Bare obranio. Pokušao je i Vucelić u 26. minuti iskosa s lijeve strane, ali ponovo je vratar gostiju bio na visini zadatka. I onda u 29. minuti dubinska lopta preletjela je domaće stopere, na nju su krenuli Saez i istrčali Demirović, koji je igrao rukom izvan kaznenog prostora i zaradio isključenje. U prekidu koji je trajao nekoliko minuta Lucijanić je morao ubaciti rezervnog vratar Majdandžića umjesto Marinića, a da stvar za Karlovac 1919 bude još gora, Tomislav Borovčak je iz tog slobodnog udarca s 25-26 metara u 33. minuti pogodio za 0:1. U 35. minuti Saez je pucao dobro iskosa s lijeve strane, ali pored vratnice pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

S igračem više gosti su u nastavku imali više loptu u nogama i kontrolirali utakmicu. U 53. minuti zaprijetili su iz slobodnog udarca, dvije minute kasnije Konta je, nakon ubačaja iz kuta, pucao glavom pored vratnice, a onda je u 65. minuti Borovčak, nakon prizemnog ubačaja s lijeve strane, na drugoj vratnici podmetnuo nogu za 0:2. Još tri dobre situacije imali su gosti nakon drugog pogotka, a najbolju domaću šansu prokockao je Joha u 84. minuti, kada je neometan glavom pucao visoko preko gola. U 89. minuti Popovački je opalio pod gredu, ali je Jurić-Bare i to obranio, a u prvoj minuti sudačke nadoknade, u ‘reprizi’ drugog pogotka, Borovčak je ponovo bio na pravom mjestu za konačnih 0:3.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Zaboku kod Mladosti.