20C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovac 1919 porazom u Petrinji okončao jesenski dio sezone

Karlovčani su u Petrinju doputovali sa samo 11 igrača i rezervnim vratarom, kojeg je trener Lucijanić morao ubaciti u igru umjesto ozlijeđenog Sušilovića.

Nogometaši Karlovca 1919 porazom u Petrinji okončali su jesenski dio sezone u Četvrtoj ligi Središte. U današnjoj utakmici 15. kola izgubili su od domaće momčadi Mladosti rezultatom 2:0.

Nažalost, nakon jednog vrlo dobrog razdoblja ovog prvog dijela sezone, u kojem se momčad konsolidirala i bilježila vrlo dobre rezultate te sa začelja ljestvice skočila u njenu sredinu, u završnici prvog dijela prvenstva ‘plavo-bijeli’ su ponovo pali i okončali polusezonu s tri poraza u nizu. Trener Sanjin Lucijanić ukazivao je na slab odaziv igrača na treninge pa čak i nedolazak na utakmice zbog privatnih obaveza, a danas je to kulminiralo do te mjere da je u Petrinju stigao sa samo 11 igrača i rezervnim vratarom Žuncem, kojeg je, nakon ozljede Sušilovića, morao ubaciti u igru.

I u tako desetkovanom sastavu Karlovčani su odigrali solidnu i čvrstu utakmicu, dobro parirali domaćinu prvih 45 minuta i na poluvrijeme otišli s rezultatom 0:0. Nažalost, u četvrtoj minuti nastavka dosuđen je diskutabilni kazneni udarac za Mladost, kojeg je Brezić pretvorio u vodstvo i od tog trenutka utakmica je krenula u smjeru pobjede Petrinjaca. Konačni rezultat postavio je Gršić u 56. minuti.

Zimska stanka prilika je da vodeći ljudi kluba skupe glave i donesu ozbiljne planove za proljetni dio prvenstva. Da se porazgovara sa svim igračima i vidi na koga se ozbiljno može računati jer vrlo je neozbiljno da trener Lucijanić usred sezone mora otkazivati treninge zbog nedolaska igrača, a na gostovanja ide s minimalnim brojem igrača i bez adekvatnih zamjena. Na taj način dodatno se rasprodaje ugled kluba, koji je ionako i u ovom rangu natjecanja vrlo malen, a na što su najbolje ukazale pojedine diskutabilne odluke sudaca na štetu Lucijanićeve momčadi tijekom ovog prvog dijela sezone.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto