7C° Ogulin

0C° Ozalj

1C° Slunj

Karlovac 1919 prilično sretno pobijedio Savu Strmec, Slunj kod kuće poražen od vodećih Ponikvi

‘Plavo-bijelima’ pobjedu donio Stjepan Šalić pogotkom u 40. minuti, a u Slunju lider u prvom dijelu zabio odlučujuće golove.

KARLOVAC, SLUNJ – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u 26. kolu Četvrte lige Središte, pobijedili Savu Strmec s minimalnih 1:0, dok je Slunj na svom igralištu Zubac poražen od vodećih Ponikvi rezultatom 2:0.

‘Plavo-bijeli’ nisu odigrali pretjerano dobru utakmicu i poprilično sretno su došli do sva tri boda. U prilično siromašnom dvoboju, bolje izdanje prikazali su u prvom dijelu, u kojem su stvorili par prilika i postigli pobjednički pogodak, dok su se u nastavku potpuno povukli, prepustili igru gostima i uz dozu sreće ipak obranili minimalno vodstvo.

Prvu priliku imao je Turkalj u 13. minuti, a tri minute kasnije gostujući branič umalo je glavom savladao vlastitog vratara. Minutu iza toga dobru su situaciju pred domaćim golom imali gosti, a u 19. minuti Demirović je obranio jedan njihov vrlo dobar pokušaj. Odmah u sljedećoj akciji Karlovac 1919 je umalo došao u vodstvo, a u 35. minuti utakmica je nakratko prekinuta jer je jedan od Gademza ušetao na travnjak pa je glavni sudac pričekao s igrom dok ga zaštitarska služba nije izvela van. Trenutak odluke dogodio se u 40. minuti. Pahanić je sjajno probio lijevu stranu gostujuće obrane, ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor, a Stjepan Šalić na nju je došao prije svog čuvara i proslijedio je u mrežu.

U nastavku se, kako smo već spomenuli, Lucijanićeva momčad potpuno povukla, nije stvorila praktički niti jednu priliku, pa su gosti diktirali igru i nastojali doći do poravnanja. I bili su vrlo blizu u dva navrata. U 66. minuti s dvadesetak metara uzdrmali su gredu, a u 77. je njihov igrač izbio sam ispred Demirovića, ali je njegov udarac odsjeo na vratnici pa je Karlovac 1919 prilično sretno uzeo sva tri boda.

Ponikve opravdale status favorita u Slunju i odnijele sva tri boda

Slunjani su ugostili vodeće zagrebačke Ponikve. Ponovo su bili nekompletni, odigrali su maksimalno borbeno, imali svojih prilika, ali treba priznati da je lider prvenstva bio nešto bolji i zasluženo odnio bodove. ‘Bijeli’ su se od početka dvoboja orjentirali na čuvanje svoje mreže, prepustili su loptu Zagrepčanima i dobro su to radili sve do 34. minute, kada su izgubili jednu loptu na sredini terena, a gosti to kaznili pogotkom Zubčića. Sedam minuta kasnije Štimac je zabio za 2:0 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku su domaći nastojali doći do pogotka i vratiti se u utakmicu, no nisu u tome bili uspješni, a u nekoliko navrata u tim pokušajima svojim čudnim odlukama zaustavljala ih je i sudačka trojka, koja je danas u Slunju sudila vrlo slabo. Uglavnom, Zagrepčani su se obranili i s 2:0 odnijeli sva tri boda.