12C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovac 1919 ‘protutnjao’ kroz Hum na Sutli, četiri pogotka Enesa Novinića

Uz raspoloženog Novinića, u strijelce su se upisali Ivan Mamić i Karlo Joha.

Nogometaši Karlovca sjajno su danas odradili utakmicu 5. kola Četvrte lige Središte u Humu na Sutli. Slavili su nad domaćom momčadi Straže sa čak 6:2, a junak utakmice bio je četverostruki strijelac Enes Novinić.

Nakon uvjerljive domaće pobjede u srijedu nad Savom Strmec, ‘plavo-bijeli’ su odigrali još jednu odličnu utakmicu, zasluženo odnijeli sva tri boda i ubilježili svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu. U sastavu nije bilo Turkalja pa je trener Štefančić malo promijenio postavu. Prpić je igrao lijevog braniča, Vinski desnog, a Joha je postavljen ofanzivnije, na lijevo krilo. Karlovac 1919 je i u ovom susretu pokazao izuzetnu moć u napadačkoj fazi igre i mogao je slaviti još uvjerljivije. U pet odigranih utakmica u novom prvenstvu karlovački su nogometaši zabili čak 18 golova i tresli suparničku mrežu na svakom od tih pet susreta.

Da je Karlovac 1919 došao po sva tri boda nagovijestio je domaćinu vrlo brzo. Već u 7. minuti Mamić je oduzeo jednu loptu, prošao po desnoj strani i dao povratni pas, a Enes Novinić je bio na pravom mjestu i pogodio za 0:1. ‘Plavo-bijeli’ su do odmora stvorili još nekoliko dobrih prigoda, ali nisu uspjeli poentirati pa se na poluvrijeme otišlo s 0:1, s čime je Straža, prema prikazanom na terenu, mogla biti itekako zadovoljna.

Početkom nastavka, u 48. minuti, domaći su poravnali. Bio je to ‘poklon bon’ karlovačke momčadi, koji je Firer iskoristio i izjednačio na 1:1. Ali vrlo kratko trajalo je veselje Straže. Već u sljedećoj minuti Ivan Mamić je u solo prodoru nanizao domaće i zabio za 1:2. U 55. minuti Karlovac 1919 je povećao prednost i usmjerio utakmicu na svoj mlin. Mićunović je povratnom loptom uposlio Novinića, a ovaj svojim drugim pogotkom postavio 1:3. Nisu ‘plavo-bijeli’ tu stali, nego su i dalje pritiskali domaće i vrlo brzo ponovo poentirali. U 59. minuti Vinski je ubacio loptu rukom sa strane, a Karlo Joha se udarcem iskosa upisao u listu strijelaca. Prvo ime utakmice, Enes Novinić, još je dvaput do kraja susreta pogodio mrežu nemoćnog Draškovića. U 76. minuti prikucao je odbijenu loptu nakon udarca Mamića, a u 88. upisuje pogodak na asistenciju Popovačkog. U samoj završnici Straža je preko Kantocija ublažila poraz.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 dočekuje Croatiju iz Hrastja.

SPORTSKI VIKEND

Aquaestil domaćin Varaždinu, kuglačice Karlovca dočekuju Đakovo, odbojkašice Karlovca ugošćuju zagrebački Dinamo