12C° Duga Resa

13C° Ogulin

12C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovac 1919 s prednošću otišao na poluvrijeme pa u nastavku doživio ‘potop’ od Lokomotive

Pogotke za karlovačku momčad zabili su Petar Horvatin u 20. te Daniel Mićunović iz kaznenog udarca u 32. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u prijateljskoj utakmici, uvjerljivo poraženi od zagrebačkog prvoligaša Lokomotive rezultatom 8:2.

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. Iako su došli bez nekoliko igrača udarne postave, Zagrepčani su dominirali, što se i očekivalo, a domaći su vrlo dobro parirali u prvih 45 minuta i na odmor čak otišli s prednošću. Međutim, kad je u nastavku Lokomotiva ubacila gotovo kompletnu svježu postavu, a Karlovac 1919 pao snagom, gledali smo ‘igru mačke i miša’ u kojoj su Zagrepčani do vrha napunili domaću mrežu. U redovima karlovačkog četvrtoligaša danas su zaigrali Toni Kurečki iz Vinogradara i Vito Lapić iz Duge Rese 1929, koji se spominju kao moguća pojačanja za novu sezonu.

Lokomotiva je od početka preuzela inicijativu i već u prvih pet minuta dvaput uzdrmala gredu Demirovićevih vratiju. Probijala je domaće po bokovima i prijetila ubačajima u kazneni prostor, ali obrana Karlovca 1919 je odolijevala. I onda je u 20. minuti dobar protunapad domaćih Petar Horvatin okončao pogotkom i razveselio malobrojne navijače. U 23. minuti Demirović je dobrom intervencijom spriječio poravnanje, ali tri minute kasnije bio je nemoćan. Uspio je obraniti pokušaj glavom Zagrepčana, ali na odbijenu loptu pritrčao je Dino Halilović i izjednačio. Nije na semaforu dugo stajalo tih 1:1. U 32. minuti Mamić je odlično podvalio loptu iza obrane gostiju, koja ruši Turkalja u izglednoj prilici pa je sudac Petrunić pokazao na bijelu točku. Daniel Mićunović vrlo je sigurno savladao Hendiju za novo vodstvo domaćih. U 38. minuti Demirović je zaustavio dobar pokušaj Zagrepčana glavom, a u zadnjoj minuti prvog dijela Joha je imao veliku priliku za 3:1, ali je njegov udarac glavom s druge vratnice otišao malo pored gola.

Karlovac 1919 je u 52. minuti još jednom zaprijetio glavom preko Pausića i nakon toga je krenuo preokret gostiju. Ubacili su u višu brzinu, domaći takav tempo više nisu mogli pratiti pa su pogoci padali kao na pokretnoj traci. U 53. minuti Josip Majić je lijepim udarcem iz daljine poravnao na 2:2, samo dvije minuta kasnije Nikola Burić glavom je zabio za 3:2, a u 59. minuti, nakon nepažnje i izgubljene lopte Pausića, Bruno Karoglan u nastavku akcije pogađa za 4:2. Dvije minute kasnije Vanja Vučičević glavom diže na 5:2, u 67. Karoglan svojim drugim pogotkom, također glavom, zabija za 6:2, u 72. Albionmarku trese mrežu Karlovca 1919 za 7:2, a konačnih 8:2 u 86. minuti postiže Hambali Tolib iz lijepo izvedenog slobodnog udarca preko živog zida.