15C° Karlovac

14C° Duga Resa

15C° Ogulin

14C° Ozalj

Karlovac 1919 slavio u Senju i prošao u 1. kolo Hrvatskog kupa, sljedeći suparnik je zagrebački Dinamo

Pogotke za Karlovac 1919 postigli su Tin Lagumdžija (autogol) i Daniel Marinić.

Nogometaši Karlovca 1919 izborili su danas u Senju plasman u 1. kolo Hrvatskog kupa! U utakmici pretkola slavili su nad domaćim trećeligašem Nehajem rezultatom 2:0!

U odnosu na subotnju uvjerljivu pobjedu nad Trešnjevkom na startu prvenstva, treneru Štefančiću nedostajali su Jurić-Bare, Tonković, Novinić i Kurečki. Turkalj je bio na klupi, a debitirao je Roko Prpić, koji je stigao iz Zagreba. Unatoč tome, karlovački su nogometaši odigrali borbenu i discipliniranu utakmicu i zasluženo se plasirali u daljnje natjecanje.

Prvu veliku priliku imali su domaći. U 10. minuti njihov je igrač izbio sam ispred Demirovića, ali je karlovački vratar spasio svoju momčad. U 19. minuti domaći su pokušali iznuditi najstrožu kaznu, no sudac Marko Linić iz Rijeke pokazao je da se igra nastavi. Tri minute kasnije Karlovac 1919 je mogao povesti. Joha je ubacio iz kuta, Daniel Marinić prenio loptu na drugu vratnicu, a Jaković promašio iz izgledne situacije.  U 35. minuti Prpić je ubacio s desne strane, ali su karlovački napadači zakasnili na ubačaj, a u 44. minuti Karlovac 1919 je poveo. Prpić je dobro ubacio s desne strane, a Tin Lagumdžija nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Na početku nastavka Štefančić je umjesto Lapića uveo oporavljenog Mićunovića, koji je donio dodatnu živost u karlovačku momčad. U 48. minuti Senjani su imali dobru priliku za poravnanje, ali je Hajdini, nakon ubačaja s lijeve strane, pucao preko grede. U 62. minuti Mićunović je iz slobodnog udarca tukao pored vratnice, a pet minuta kasnije dobru su akciju odigrali Popovački i Šprajcer, ali su ovog potonjeg domaći stigli blokirati. U 84. minuti Šprajcer je u novoj prilici. Sjajno ga je uposlio Mićunović, ovaj je utrčao između domaćih stopera, ali udarac mu je domaći vratar obranio. Odmah nakon toga Demirović dobro brani pokušaj loba domaćih, a pobjedu Karlovca 1919 potvrdio je Daniel Marinić u 88. minuti. Presjekli su Karlovčani napad domaćih, Mićunović je prešao dvojicu igrača, gurnuo za Marinića, ovaj se oslobodio svog čuvara i iskosa pogodio suprotni kut za konačnih 0:2. U sudačkoj nadoknadi Josip Marinić je mogao ‘podebljati’ karlovačku pobjedu, ali domaći vratar je obranio njegov pokušaj.

NAJNOVIJE: Nakon završenih svih utakmica pretkola potvrđeno je da će Karlovac 1919 u 1. kolu Hrvatskog kupa ugostiti aktualnog prvaka Hrvatske, zagrebački Dinamo.