9C° Duga Resa

9C° Ogulin

9C° Ozalj

9C° Slunj

Karlovac 1919 u Bedekovčini upisao prvi ovosezonski poraz, Tondach došao do pobjede u posljednjoj minuti

Pogodak kojim su Karlovčani poveli postigao je Daniel Marinić u 50. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Bedekovčini doživjeli prvi ovosezonski poraz u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 13. kola izgubili su od domaćeg Tondacha rezultatom 2:1.

Mogli su ‘plavo-bijeli’ već danas u Bedekovčini osigurati naslov jesenskih prvaka. Iako su nastupili bez prvog strijelca Novinića, te Jakovića i Johe, po vrlo teškom blatnjavom terenu dobro su parirali domaćinu, čak imali i više od igre. Štefančić je u zadnji red postavio Prpića, Vinskog, Magdića i Pahanića, sredinu su držali Veselić, Mićunović i Daniel Marinić, a prema naprijed su prijetili Mamić, Turkalj i Kurečki. Težak teren onemogućio je obje momčadi u boljoj kombinatorici, prilika je bilo vrlo malo i ostaje žal za onom koju je propustio Mamić pri rezultatu 1:1 jer, da je zabio, vrlo vjerojatno bi utakmicu usmjerio na mlin svoje momčadi.

Vrlo siromašnih prvih 45 minuta vidjeli su gledatelji. Kao što smo naveli, težak i blatnjav teren sputao je obje momčadi u kvalitetnijoj igri, pravih prilika nije bilo i na odmor se otišlo s početnih 0:0. Početkom nastavka, u 50. minuti, Karlovac 1919 je poveo. Turkalj je gurnuo loptu za Kurečkog, ovaj dao povratnu za Daniela Marinića, koji pogađa mrežu Družinca za 0:1. Jedanaest minuta kasnije domaći su poravnali. Jedan dobar udarac Tondacha Jurić-Bare je obranio i odbio, ali nije se na vrijeme stigao dignuti iz blata pred vratima. Na odbijenu loptu stigao je Jurina i poravnao na 1:1. Kod tog rezultata je Mamić imao spomenutu dobru priliku, koju mu je Družinec obranio, a onda su domaći u 90. minuti stigli do pobjede. Nakon udarca iz kuta, lopta je prebačena na drugu vratnicu, na pravom mjestu bio je Sedlar i zabio za konačnih 2:1.

Drugoplasirana Trešnjevka je odigrala bez pogodaka na gostovanju kod Lukavca pa Karlovac 1919 dva kola prije kraja prvog dijela prvenstva ima 5 bodova prednosti i priliku da sljedećeg vikenda, u domaćem ogledu sa Segestom, osigura naslov jesenskog prvaka.

SPORTSKA SRIJEDA

Odbojkašice Karlovca gostuju kod Mladosti II, gradski dvoboj rukometaša Karlovca II i Dubovca-Gaze