5C° Ogulin

1C° Ozalj

-1C° Slunj

Karlovac 1919 u drugom poluvremenu slomio otpor Samobora i osvojio bodove

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Matija Štefančić, Dominik Popovački i Sandy Stojčić.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 12. kola Četvrte lige Središte, nadigrali momčad Samobora s 3:0 i upisali novu prvenstvenu pobjedu.

Lucijanićeva momčad slabo je odigrala prvih 45 minuta i strahovali smo da bi se mogla ponoviti Moslavina, odnosno da na domaćem terenu ponovo neočekivano ostane bez bodova. Međutim, u nastavku je zaigrala nešto bolje, dovoljno da veća kvaliteta dođe do izražaja, postigne pogotke i upiše novu pobjedu.

Prvi su u 12. minuti zaprijetili Samoborčani, ali je Demirović dobro reagirao. ‘Plavo-bijeli’ su dobru situaciju složili deset minuta kasnije nakon ubačaja Sušilovića. Novinić je pucao, ali je vratar Alagić odbio loptu u vratnicu. Tri minute kasnije Štefančić je pucao iskosa s lijeve strane, Novinić u kaznenom prostoru pokušao podmetnuti nogu i skrenuti loptu prema vratima, ali je promašio. U 33. minuti Turkalj je odličnom povratnom loptom pronašao Mićunovića, ali je ovaj iz dobre situacije pucao visoko preko grede, a zadnja opasnost u prvom dijelu bila je pred domaćim golom. Prvo je Demirović dobro obranio pokušaj gostiju s ruba kaznenog prostora, a u nastavku akcije Kostanjski je glavom pucao malo kraj vratnice.

Karlovac 1919 je u nastavak ušao nešto odlučnije i konkretnije i vrlo brzo je to urodilo plodom. U 55. minuti ubačaj Popovačkog preletio je gostujuće stopere, a kapetan Matija Štefančić je na drugoj vratnici primio loptu i pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Demirović brani novu priliku Samoborčana, a u 62. minuti ‘plavo-bijeli’ su povećali prednost. Turkalj je s lijeve strane ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor, Štefančić je propustio kroz noge, a 17-godišnji Dominik Popovački smjestio iza leđa Alagića. Konačnih 3:0 postavio je u 74. minuti Sandy Stojčić nakon ubačaja Sušilovića. Gosti su do kraja utakmice imali još dvije prilike za smanjenje rezultata, ali je oba puta odlično reagirao Demirović i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Bistre.

TAEKWONDO

Dugoreškim i karlovačkim borcima 11 odličja na Ilyo cupu u Košicama, Beršinić bez medalje na SP-u u formama