26C° Duga Resa

28C° Ogulin

26C° Ozalj

25C° Slunj

Karlovac 1919 u sudačkoj nadoknadi ispustio pobjedu nad Tondachom, uz grubi previd sudaca

Pogodak za domaću momčad postigao je Josip Marinić u 63. minuti, a gosti su poravnali u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon nevjerojatne pogreške sudaca.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, na otvorenju nove sezone Četvrte lige Središte, odigrali neodlučeno 1:1 s Tondachom iz Bedekovčine.

Unatoč tome što je ostao bez Štefančića, Turkalja, Novinića, Veselića, Šalića i još nekolicine igrača, trener Sanjin Lucijanić gostima je suprotstavio solidnu momčad u kojoj je bilo dosta igrača koji su igrali i prošle sezone. Nakon siromašnog prvog dijela, Karlovčani su u nastavku bili bolji i zaslužili pobjedu, no tragičar utakmice Kristijan Sušilović nije realizirao tri stopostotne prilike, a u sudačkoj nadoknadi gosti su došli do poravnanja nakog ogromnog previda sudaca.

U 4. minuti, nakon ubačaja gostiju iz slobodnog udarca, netko iz domaće obrane je glavom nezgodno zahvatio loptu, no Demirović je spasio. U 25. minuti Tondach je imao dobru priliku, no ponovo je domaći vratar odlično reagirao, a prijetili su gosti i u 36. nakon udarca iz kuta, no pored vratnice. Prvi ozbiljniji udarac Karlovčani su uputili tek u 42. minuti preko Mićunovića s ruba kaznenog prostora, ali je gostujući vratar, uz male poteškoće, ipak ukrotio loptu. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Vucelić se našao u dobroj situaciji iskosa s lijeve strane, no udarac je bio neprecizan.

U nastavak je Karlovac 1919 krenuo bolje i redao prilike. Konta je u 49. minuti, nakon udarca iz kuta, tukao glavom preko gola, a u 59. Sušilović se prvi puta našao oči u oči s gostujućim vratarom, koji mu je obranio priliku. Samo minutu kasnije, nakon nesporazuma Demirovića i Marinića, umalo su Bedekovčani došli do vodstva, a onda je u 62. minuti Sušilović ponovo izbio sam pred vratara, prebacio ga, ali je lopta odsjela na gredi. Praktički u nastavku te akcije, u sljedećoj minuti, lopta je došla do Josipa Marinića, koji iskosa s desne strane ‘probija’ vratara Tondacha za 1:0. Samo dvije minute kasnije Sušilović ima i treću stopostotnu priliku, no ponovo mu gostujući vratar brani udarac. U 70. minuti Frtalj je pobjegao Pausiću, ali je iskosa s desne strane pucao pored vratnice, a u 86. novu priliku gostiju Demirović brani. I onda u drugoj minuti sudačke nadoknade gosti dolaze do boda. Igrač Tondacha izbacuje loptu izvan igrališta, pomoćni sudac pokazuje ubacivanje sa strane za Karlovac 1919, no kako su Karlovčani sporo krenuli prema lopti kako bi ukrali malo vremena, na iznenađenje svih, gostujući igrač ubacuje loptu rukom u igru, a suci puštaju da se igra nastavi. U nastavku akcije gosti dolaze do udarca iz kuta, nakon kojeg upućuju udarac glavom, Demirović brani, ali na odbijenu loptu dolazi Marković i zabija za konačnih 1:1.

Burni su bili prosvjedi karlovačkih igrača prema glavnom sucu nakon primljenog pogotka, kao i po završetku utakmice, no uzaludni jer sporna odluka ostala je nepromijenjena i susret je završio podjelom bodova.

Ogulin krenuo u obranu naslova pobjedom nad Dugom Resom 1929, Dobra iz Svetog Petra namučila Slunj