22C° Ogulin

22C° Ozalj

21C° Slunj

Karlovac 1919 zapucao dva kaznena udarca, ali odnio sva tri boda iz Odre

Dva pogotka za ‘plavo-bijele’ postigao je igrač utakmice Dino Jaković, a jednog Enes Novinić.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Odri, u dvoboju 22. kola Četvrte lige Središte, slavili nad istoimenim domaćinom 3:0 i došli do druge uzastopne prvenstvene pobjede.

Iako je Štefančićeva momčad bila bez Pausića, Mamića i vratara Demirovića, odigrala je vrlo dobru utakmicu i u potpunosti nadigrala domaćina, kojeg je ovom pobjedom i preskočila na ljestvici. Junak pobjede bio je Dino Jaković, koji je postigao dva pogotka i izborio kazneni udarac, a da su ‘plavo-bijeli’ bili malo precizniji s bijele točke, mogli su doći do uvjerljivijeg slavlja.

Karlovac 1919 je poveo u 11. minuti pogotkom Jakovića, a onda kod vodstva 1:0 nije iskoristio čak dva jedanaesterca. Prvog je pucao Turkalj, domaći vratar mu je obranio, a na odbijenu loptu prvi je stigao jedan karlovački igrač, kojeg su domaći oborili u izglednoj situaciji, pa je sudac ponovo pokazao na bijelu točku. Loptu je potom uzeo Mićunović, ali njegov udarac otišao je pored vratnice. Srećom, domaćin nije kaznio karlovačke promašaje, a onda je Štefančićeva momčad u nastavku, u samo četiri minute riješila utakmicu. Najprije je Enes Novinić u 63. minuti zabio za 2:0, a četiri minute kasnije Jaković je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:0 za drugu uzastopnu ligašku pobjedu.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto