7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Karlovac – Gorica 24:23; mladi Mateo Radočaj junak pobjede

Karić spašavao u prvom dijelu, Perajica vukao u drugom, a na kraju Ostarčević i Radočaj donijeli pobjedu

KARLOVAC – U još jednoj infarktnoj utakmici, odigranoj večeras u Sportskoj dvorani u sklopu 8. kola Premijer lige, rukometaši Karlovca pobijedili su momčad Gorice iz Velike Gorice rezultatom 24:23.

Nakon vrlo slabo odigranog prvog poluvremena, možda i najslabijeg domaćeg u dosadašnjem dijelu sezone, u kojem je Karlovčane u igri držao kapetan Denis Karić s ukupno 8 obrana i 2 ‘skinuta’ sedmerca, naši su rukometaši u nastavku zaigrali čvršće i na kraju došli do tijesne, ali vrlo važne pobjede. Junak susreta bio je mladi vratar Mateo Radočaj, koji je u završnici sa 4 obrane usmjerio susret na domaću stranu, ali i iskusni Vlado Ostarčević, koji je u zadnjem karlovačkom napadu zabio pobjedonosni pogodak.

Nakon početnog vodstva 2:0, karlovački su rukometaši stali, a gosti sa 4 pogotka u nizu nagovijestili da će biti vrlo opasan suparnik. Već nakon desetak minuta igre trenerica Tanja Rašić izvukla je iz igre nedovoljno zaliječenog Andreja Obranovića i Karlovac je bez njega imao velikih problema u napadačkoj fazi igre. Velikogoričani su u jednom trenutku imali i 11:7, a ponavljamo, samo zahvaljujući Denisu Kariću naši su na odmor otišli s prihvatljivih 13:11.

Pobjednički pogodak Vlade Ostarčevića

Početkom nastavka naši s tri uzastopna pogotka poravnavaju na 14:14, ali gosti su i dalje držali minimalno vodstvo. Pogotkom Smojvera domaći u 44. minuti dolaze do prvog vodstva, ne računajući ono početno (18:17), no gosti su uzvratili s tri gola u nizu i ponovo otišli na 20:18. U 51. minuti Mrljak iz protunapada zabija za 20:20 i iznuđuje isključenje Velikogoričana, međutim domaći su večeras imali katastrofalan učinak s igračem više. U te dvije minute, u kojima su imali brojčanu prednost, nisu zabili ni jedan pogodak, a primili dva, pa su gosti opet poveli +2 (22:20). Tada stvar u svoje ruke uzima Matija Perajica i s tri uzastopna pogotka donosi Karlovcu 23:22 u 58. minuti. Šnajder zarađuje isključenje i gosti na ulasku u posljednju minutu poravnavaju. Trideset sekundi prije kraja susreta trenerica Rašić poziva minutu odmora, nakon koje Ostarčević desetak sekundi prije kraja zabija za 24:23. Odigrali su Velikogoričani brzi centar i jurnuli prema našim vratima, no Ostačević je prekršajem za isključenje zaustavio njihov napad. Ostalo je još 8 sekundi, a Karlovac je bio s dva igrača manje. Gosti su odigrali prema desnom krilu, ali mladi Mateo Radočaj je zaustavio taj udarac i označio početak velikog slavlja u dvorani.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Domagoj Smojver sa 7 pogodaka, Perajica je dao 5, Šnajder 4, Mrljak, Ostarčević i Obranović po 2, a Frketić i Karić po 1 gol. Karić je na kraju prikupio 9 obrana, a Radočaj 4.

U sljedećem kolu Karlovac gostuje u Rijeci kod Zameta.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu