14C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovac na krilima Šnajdera, Radočaja i Rukavine u derbiju kola slavio nad Kozalom

Ivan Šnajder zabio je čak 13 pogodaka, a vratar Mateo Radočaj imao je 19 obrana.

KARLOVAC – U derbiju 5. kola Prve hrvatske lige Jug rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani nadigrali riječku Kozalu rezultatom 34:29 i potvrdili bodove osvojene prošlog vikenda u Buzetu.

Dojam nakon utakmice je da su igrači trenerice Tanje Rašić odigrali onoliko koliko im je bilo dovoljno da upišu novu pobjedu. Odigrali su solidno u obrani, ali bilo je dosta promašaja i tehničkih grešaka. Prednost od pet pogodaka izgradili su u prvih 30 minuta i onda u nastavku kontrolirali utakmicu i sačuvali je do kraja. Svakako treba istaknuti odlične partije Šnajdera, Radočaja i Rukavine.

Karlovac je dobro ušao u utakmicu i u 7. minuti poveo 4:1. U 15. minuti, nakon serije pogodaka Šnajdera, domaći po prvi puta stižu na +5 (11:6), tri minute kasnije imaju i +6 (13:7). Riječani sa četiri uzastopna pogotka smanjuju na 13:11, ali Karlovčani do odmora ponovo dižu vodstvo na pet razlike (20:15).

U nastavku, u 40. minuti, Šnajder svojim 13. pogotkom donosi domaćima najveću prednost na dvoboju (27:19), nakon čega trenerica Rašić kreće s rotacijama i daje priliku igračima s klupe. Do 52. minute i rezultata 31:24 Karlovac je mirno držao utakmicu pod kontrolom, ali je onda prokockao nekoliko napada zaredom i Riječani su se serijom 4:0 primakli na samo -3 (31:28). Pogodili su tada Obranović, Bačić i Rukavina i definitivno razriješili pitanje pobjednika.

Igrač utakmice bio je Ivan Šnajder s 13 pogodaka, Rukavina je dao 6, Begić, Crnković i Obranović po 3, Sudarić 2, a Horvat, Frketić, Bačić i Mrljak po 1 gol. Izvrstan je na vratima bio i Mateo Radočaj s 19 obrana (1 sedmerac).

Sa 8 bodova Karlovac će ostati pri vrhu ljestvice, a u sljedećem kolu gostuje kod Mornara-Crikvenice.

‘Plavo-bijeli’ slavili na posljednjem ovosezonskom gostovanju, nadigrali Gradiće s 5:2