7C° Ozalj

7C° Slunj

Karlovac remizirao s Trogirom, Mrljak u zadnjim sekundama pogodio vratnicu

Prvi strijelac domaće ekipe bio je Mateo Crnković s 5 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani osvojili svoj prvi ovosezonski bod u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. U dvoboju 3. kola odigrali su neodlučeno s do ovog kola vodećom momčadi Trogira 24:24.

U odnosu na domaći ogled sa Senjom, odigran prije dva tjedna, mlada je karlovačka momčad večeras odigrala puno bolje. Oslobodila se grča i nervoze, ali i večeras je napravila preveliki broj tehničkih pogrešaka i upravo one su je ponajviše stajale pobjede. Odlično su se Karlovčani hrvali s fizički puno jačim gostima, nisu posustajali ni kad su se Trogirani u nastavku odvojili na tri pogotka prednosti, a na koncu im je tako malo nedostajalo da dođu i do pobjede. U posljednjem napadu, samo dvije-tri sekunde prije isteka vremena, Mrljak je s krila pucao za pobjedu, no zaustavila ga je vratnica!

Vrlo izjednačenih petanestak minuta odigrali su večerašnji suparnici, a onda je u 19. minuti Trogir prvi puta došao do +2 (9:7). U 27. minuti golom Crnkovića Karlovac poravnava na 10:10, gosti još jednom dolaze do vodstva (11:10), a Bosiljevac i Janjanin svojim pogocima odvode domaće na odmor s minimalnom prednošću (12:11).

Bosiljevac odmah početkom nastavka zabija za 13:11, ali vrlo brzo se Trogirani vraćaju u egal. Nekoliko vezanih pogrešaka napravili su domaći oko 40. minute, promašili i sedmerac, što su gosti iskoristili i u 41. minuti poveli 18:15. Činilo se da favorizirani Trogirani lagano lome utakmicu u svoju korist, no nisu se predali Karlovčani. U 48. minuti dolaze do poravnanja (19:19), a nakon još dva minimalna vodstva gostiju, golom Horvata u 52. minuti dolaze do prednosti (22:21). Uzvaraćaju Trogirani s dva pogotka i ponovo vraćaju vodstvo na svoju stranu (23:22), ali Mrljak poravnava. Probudila se u tim završnim trenucima i karlovačka publika, koja je osjetila da bi domaći mogli iznenaditi. U posljednjoj minuti, 46 sekundi prije kraja, Mrljak zabija još jedan pogodak za 24:23, no nakon minute odmora gosti poravnavaju. Trenerica Tatjana Rašić pozvala je minutu odmora, domaći su imali 23 sekunde za posljednji napad i odigrali na desno krilo za Mrljaka, a ovaj dvije-tri sekunde prije isteka vremena uzdrmao dalju vratnicu.

Mateo Crnković s 5 pogodaka bio je najefikasniji u karlovačkoj momčadi, po 4 su dali Horvat i Bosiljevac, Janjanin, Hrvojević i Mrljak po 3, a Bačić 2 gola. Raspoložen je bio i vratar Radočaj s 11 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčani gostuju u Buzetu.