11C° Karlovac

11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovac u zadnjih pet minuta došao do pobjede u Senju i plasmana u sljedeće kolo Kupa

Tomislav Sudarić bio je najbolji strijelac utakmice sa 7 pogodaka.

Rukometaši Karlovca uspješno su preskočili prvu prepreku u Hrvatskom kupu. Večeras su u Senju, u utakmici 2. kola, pobijedili istoimenog drugoligaša rezultatom 27:22.

I jedni i drugi igrali su na mahove. Karlovčani su prvih 30 minuta odigrali premekano, imali popriličan broj promašaja, a ni Radočaj na vratima nije imao svoju večer. U nastavku su zaigrali bitno čvršće i odlučnije, pogotovo u obrani, Glumac je bio na visini zadatka, ali domaćina su uspjeli ‘slomiti’ tek u posljednjih pet minuta dvoboja.

Senjani su u 9. minuti poveli 6:4, a karlovački rukometaši u naredne četiri minute preokrenuli na 7:6. U 24. minuti pogotkom Horvata Karlovac dolazi do +2 (14:12), ali završnicu prvog dijela odigrava slabo, domaći preokreću na 15:14 i odlaze na odmor s vodstvom 16:15. U šestoj minuti nastavka na semaforu je 19:16 za Senj, a Karlovčani opet dobro uzvraćaju i serijom 4:0 u 39. preokreću na 20:19. Igra se tada pogodak za pogotkom sve do 55. minute i rezultata 22:22. U samoj završnici domaćin više ne uspijeva postići niti jedan gol, a Karlovčani s pet uzastopnih pogodaka dolaze do pobjede.

Tomislav Sudarić bio je najefikasniji sa 7 pogodaka, Bačić je dao 5, Horvat i Šnajder po 4, Janjanin 3, a Čakarić i Begić po 2 gola. Glumac je prikupio 8, a Radočaj 5 obrana.

U sljedećem kolu Kupa Karlovac će igrati protiv pobjednika dvoboja između Crikvenice i Kozale.