10C° Duga Resa

9C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovačke odbojkašice imale 2:0 protiv vodećeg Dinama pa izgubile

Igračice trenera Gorana Zeca odigrale sjajnih dva i pol seta, no to nije bilo dovoljno za pobjedu nad Zagrepčankama.

KARLOVAC – Nakon gotovo dva sata velike borbe, odbojkašice Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u utakmici 14. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, izgubile od vodećeg zagrebačkog Dinama s 3:2 u setovima.

Igračice trenera Zeca odlično su ušle u utakmicu i odigrale sjajna prva dva seta. Potpuno su dominirale nad Zagrepčankama, koje su u Karlovac došle sa samo jednim porazom u sezoni, doživljenim još u 2. kolu u Dugoj Resi, i imale ih, da se poslužimo boksačkim riječnikom, ‘na konopcima’. I u prvoj polovici trećeg su vodile, no nisu uspjele potpuno dotući suparnice i onda se dogodio veliki preokret.

Prvi set Karlovčanke su prelomile kod 14:13 za Dinamo, Napravile su seriju 10:1, otišle na 23:15 i uzele ga s uvjerljivih 25:16. U drugom su, kod 12:10 za gošće, osvojile pet poena u nizu i preokrenule na 15:12. Zagrepčanke su ih sustigle na 19:19, no karlovačke odbojkašice osvajaju sljedeća tri poena, odlaze na 22:19 i s 25:21 dolaze do velikih 2:0 u setovima.

Na krilima tog vodstva, domaće su igračice sjajno krenule i u treći. Povele su 9:3, ali kod 11:6 počeo je veliki preokret. ‘Dinamovke’ su serijom 12:1 preokrenule na 18:12 i s 25:19 smanjile. U četvrtom, kod vodstva 12:11, ponovo su gošće napravile veliku seriju – s 11:2 otišle su na nedostižnih 23:13 i s 25:15 odvele dvoboj u peti set.

U odlučujućoj igri, kod 3:3, Zagrepčanke osvajaju ključnih pet poena i odvajaju se na 8:3. Karlovčanke smanjuju na 8:5, no gošće s nova tri poena bježe na 11:5 i s 15:10 dolaze do pobjede.

Odbojkašice Plavog zmaja jučer su ubilježile domaću pobjedu nad Novim Zagrebom 3:1. Nakon 14. kola Karlovac je ostao na 5. mjestu s 24, a Plavi zmaj na sedmom s dva boda manje. U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju u Vrbovcu, a ‘zmajice’ u Zagrebu kod Mladosti II.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani