5C° Duga Resa

10C° Ogulin

5C° Ozalj

Karlovačke odbojkašice na gostovanju kod Mladosti II pale bez ispaljenog metka

Ekipa trenera Zeca odigrala je najslabiju ovosezonsku utakmicu i za samo 50 minuta upisala uvjerljiv poraz.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Zagrebu, u utakmici 8. kola Prve hrvatske lige, glatko izgubile od domaće ekipe Mladosti II s 3:0 u setovima i upisale četvrti uzastopni prvenstveni poraz.

Unaprijed se znalo da će ovo biti vrlo teško gostovanje za ekipu trenera Gorana Zeca. Došla je u Zagreb poljuljanog samopouzdanja uslijed tri uzastopna poraza, a s druge strane mreže stajala je vrlo kvalitetna domaća ekipa, fizički i tehnički moćna, koja je u dosadašnjem dijelu sezone upisala samo jedan poraz. Nije problem što su Karlovčanke poražene bez osvojenog seta, nego što su, kako se to zna reći, pale bez ispaljenog metka za samo 50 minuta igre. Bila je to najslabija ovosezonska predstava karlovačkih odbojkašica, koje su u susret ušle prestrašeno, igrale bez agresije i napravile puno tehničkih grešaka.

Loš ulazak u utakmicu Karlovčanki ‘mladostašice’ su jako dobro iskoristile i povele 9:1. S tri poena u nizu igračice trenera Zeca smanjile su na 9:4, ali bio je to vrlo kratki bljesak. Domaće su nastavile s dominacijom na terenu, dignule prednost na 13:5, uskoro otišle na 18:8 i završile prvu dionicu susreta s 25:12. Početkom drugog seta gotovo ista slika. Zagrepčanke dominiraju i otvaraju set sa 7:0, dižu vodstvo na 14:4 i onda od 15:7 uzimaju deset poena u nizu i s 25:7 dolaze do 2:0. Treći su Karlovčanke konačno bolje otvorile. Držale su se u egalu i čak u tri navrata imale minimalno vodstvo (6:5, 7:6 i 8:7), ali onda su domaće nanizale devet uzastopnih poena, otišle na 16:8 i s 25:16 završile utakmicu.

Nakon 8. kola Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice s 5 bodova, a sad mu slijede dvije možda i najbitinije utakmice sezone. Domaći ogledi s Drenovom i Kostrenom, u kojima bi, zbog sustava natjecanja, morao uhvatiti bodove. Naime, nakon 18 kola liga će se podijeliti na dvije skupine po pet ekipa, a sasvim je izgledno da će Karlovac biti u donjoj skupini koja će se boriti za opstanak. U tu skupinu prenosit će se bodovi osvojeni u 18 kola protiv ekipa koje će se naći u istoj skupini, a prema dosadašnjim rezultatima tamo bi se trebale naći i Drenova i Kostrena.