25C° Ogulin

24C° Ozalj

23C° Slunj

Karlovačke odbojkašice nastavile pobjednički niz i u Vrbovcu

Nakon slabijeg prvog seta, Karlovčanke su u nastavku utakmice zaigrale bolje i zasluženo osvojile bodove.

Pobjednički niz odbojkašica Karlovca nastavljen je danas u Vrbovcu. U utakmici pretposljednjeg 21. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige nadigrale su domaću ekipu Vrbovca s 3:0 u setovima.

Do svoje šeste uzastopne pobjede, a šesnaeste ovosezonske, Karlovčanke su stigle bez viroznih Grčić, Maradin i Prahović te ozlijeđene Šolić, a Kolaković i Vrbanić su na koncu zaigrale, ali ne potpuno zaliječene. U prvom setu nisu bile prave, igrale su prilično nemirno i domaće su im stvarale probleme. Ali, nakon što su taj uvodni set ipak riješile u svoju korist, u nastavku utakmice odigrale su strpljivo, zrelo i koncentrirano i zasluženo došle do nova tri boda.

Vrbovčanke su vodile od početka prvog seta. Otvorile su ga sa 4:0, imale i 12:7, ali su ih Karlovčanke dostigle kod 14:14. Domaće serijom 5:1 ponovo odmiču na 19:15, ali karlovačke odbojkašice uzvraćaju sa šest uzastopnih poena, preokreću na 21:19 i dobivaju set s 25:23. Vrbovčanke su i u drugom vodile 8:6, ali onda su Karlovčanke preuzele konce igre u svoje ruke, okrenule na 14:9, otišle na 17:10 i osvojile ga s 25:20. A u trećem više nije bilo većeg otpora domaćih. Igračice trenerice Irene Zdjelar povele su 8:3, otišle na 20:6 i završile utakmicu s uvjerljivih 25:9.

Karlovčanke su ostale na 3. mjestu ljestvice sa 47 bodova, u posljednjem kolu gostuju u Zagrebu kod Olimpika II, a u tjednu bi trebale odigrati i zaostali dvoboj 12. kola u Velikoj Gorici.

Karlovac 1919 na startu ‘Čavleka’ uvjerljivo poražen od Osijeka, Dinamo sigurno krenuo u obranu naslova