10C° Ogulin

9C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovačke odbojkašice otvorile prvoligašku sezonu pobjedom u Kostreni

Igračice trenera Zeca griješile su na servisu, ali nadoknadile su to odličnom igrom u obrani i napadu.

Odbojkašice Karlovca pobjedom su otvorile sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi. Danas su na gostovanju u Kostreni, u utakmici 1. kola, nadigrale domaću ekipu Kostrene s 3:0 u setovima.

Prva utakmica u višem rangu očekivano je unijela nervozu u karlovačku ekipu. Ponajviše se to osjetilo na servisu jer Karlovčanke su upravo u tom segmentu igre napravile veliki broj grešaka. Međutim, odličnom igrom u napadu i obrani uspjele su kompenzirati brojne servis greške i na koncu doći do super važne pobjede na startu sezone, koja će mladoj ekipi trenera Gorana Zeca sasvim sigurno jako podignuti samopouzdanje. Treba pohvaliti i dobru reakciju igračica s klupe, koje su svakim svojim ulaskom uspjele promijeniti ritam utakmice i doprinjeti ovoj velikoj pobjedi.

Nakon izjednačenog početka prvog seta, Karlovčanke su povele 11:7. Kod 17:10 su upale u veliku krizu, trener Zec je potrošio dvije minute odmora, ali nije uspio zaustaviti seriju domaćih, koje su preokrenule na 19:18. Međutim, kod 20:19 za Kostrenu karlovačke odbojkašice ponovo preuzimaju konce igre u svoje ruke i serijom od šest uzastopnih poena dolaze do seta (25:20). I početak drugog, sve do 9:9, bio je potpuno poravnat. Tada se Karlovčanke odvajaju na 14:9 i dižu prednost na 19:11. No, domaće serijom 6:1 smanjuju na 20:17 i vraćaju se u igru. Srećom, ne zadugo, jer završnicu seta igračice trenera Zeca ponovo odigravaju vrlo koncentrirano i još jednom s 25:20 dolaze do 2:0 u setovima.

U trećem su Kostrenčanke povele 4:2, a Karlovčanke preokrenule na 6:4. Držale su naše odbojkašice prednost do 12:9, ali domaće su tada uzele četiri poena u nizu i preokrenule na 13:12. Međutim, uslijedila je fenomenalna serija 10:1 Karlovčanki, kojom su pobjegle na 22:14 i privele utakmicu kraju s 25:19.

Nakon 1. kola Karlovčanke su zasjele na 1. mjesto ljestvice s 3 boda jer su jedine ostvarile maksimalnu pobjedu, a u sljedećem kolu dočekuju zagrebački Dinamo.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani