-2C° Ogulin

-5C° Ozalj

-8C° Slunj

Karlovačke odbojkašice pobjedom nad Olimpikom II potvrdile 4. mjesto

Nakon beskrvnog prvog seta, Karlovčanke su u nastavku utakmice uspjele nametnuti svoju igru i doći do očekivane pobjede.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u zaostaloj utakmici posljednjeg 22. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile ekipu Olimpika II iz Zagreba s 3:1 u setovima i potvrdile 4. mjesto na kraju sezone.

Trener Zec nije mogao računati na ozlijeđenu Kolaković te studentice Šalković i Janjanin pa je pružio priliku mlađim igračicama i dosta rotirao sastav tijekom dvoboja. Karlovčanke su prvi set odigrale prilično beskrvno, no u nastavku utakmice uspjele su nametnuti svoju igru, bile su puno sigurnije i zasluženo uzele sva tri boda.

Gošće su prvi set otvorile vodstvom 7:2, a nakon što su domaće poravnale na 7:7, do polovice seta rezultat je bio izjednačen. Tada Zagrepčanke odlaze na 18:14, Karlovčanke se približavaju na 21:20, no set ipak odlazi na stranu gošći rezultatom 25:21. Puno bolje zaigrale su karlovačke odbojkašice već u drugoj dionici utakmice. Povele su 9:6 i onda dizale prednost sve do konačnih uvjerljivih 25:12. I u treći su krenule dobro i vodile sve do 17:15. Tada gošće osvajaju tri uzastopna poena i okreću na 18:17, ali samo zakratko jer su Karlovčanke uzvratile istom serijom, ponovo povele 20:18 i završile set s 25:21. Zagrepčanke su prilično pale u sljedećoj igri pa su domaće četvrti set otvorile vodstvom 5:0, ubrzo otišle na 13:2 i završile utakmicu s 25:8.

Ovom utakmicom kompletirana je sezona u skupini Centar Prve B nacionalne lige. Karlovac je na koncu osvojio 4. mjesto sa 40, a Plavi zmaj 7. mjesto s 34 boda. Naslov prvakinja osvojio je zagrebački Dinamo, koji je kroz kvalifikacije uspio izboriti i nastup u višem rangu.