10C° Karlovac

10C° Duga Resa

9C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovačke odbojkašice poražene u Zagrebu od Don Bosca, ispustile vodstvo 2:0 u setovima

Nakon 25:22 i 25:20, Karlovčanke pale u nastavku utakmice i s 25:18, 25:16 i 15:11 doživjele poraz.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Zagrebu, u derbiju 7. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, poražene od domaće ekipe Don Bosca s 3:2 u setovima.

Oscilacije koje mlada karlovačka ekipa pokazuje od početka ove sezone, večeras su u Zagrebu u potpunosti došle do izražaja. Nakon odličnog, hrabrog ulaska u utakmicu i nepokazivanja prevelikog respekta prema ekipi koja je u prošlom kolu Mladosti II oduzela prvi ovosezonski set, te vodstva 2:0 u setovima, igračice trenerice Irene Zdjelar u nastavku utakmice su popustile, pale u ritmu i dopustile Zagrepčankama da velikim preokretom dođu do pobjede.

Karlovčanke su u prvom setu došle do prednosti 13:7, imale su i 16:11, ali su ih Zagrepčanke ulovile pri rezultatu 18:18. Kod 21:21 ipak bolje odigravaju završnicu seta i osvajaju ga s 25:22. Drugu dionicu utakmice otvorile su vodstvom 8:4 i onda sjajnom igrom došle do velikih 18:9. Tada neobjašnjivo padaju i domaća ekipa serijom 9:0 poravnava rezultat. Srećom, Karlovčanke se ponovo bude, odlaze na 23:19 i s 25:20 dolaze do lijepih 2:0 u setovima.

Nažalost, tu su stale i nisu imale snage ni koncentracije završiti utakmicu. Povele su u trećem setu 5:2, Zagrepčanke preokrenule na 8:7, uskoro otišle na 14:10 i zadržale vodstvo do krajnjih 25:18. Četvrti set domaće su igračice bolje otvorile i vodile od početka. Imale su 13:8 i 15:10, a Karlovčanke su se malo primakle na 16:12. Tada su izgubile pet poena u nizu i Zagrepčanke su s glatkih 25:16 poravnale rezultat u setovima.

Odlučujući peti set u početku je bio izjednačen, a onda su domaće igračice povele 9:6. Kod 11:8 Karlovčanke osvajaju tri uzastopna poena i poravnavaju na 11:11, ali tu staju i Zagrepčanke sa četiri poena u nizu dolaze do pobjede (15:11).

Nakon 7. kola Karlovac je ostao na 4. mjestu ljestvice s 15 bodova, a u sljedećem kolu ugošćuje posljednjeplasiranu ekipu Siska.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani