1C° Duga Resa

5C° Ogulin

1C° Ozalj

-1C° Slunj

Karlovačke odbojkašice rutinski nadigrale zagrebački Medveščak i zadržale 4. mjesto ljestvice

Karlovčanke su slavile s 3:0 u setovima (25:16, 25:18, 25:16).

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 5. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, nadigrale ekipu zagrebačkog Medveščaka s 3:0 u setovima i upisale svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Sedamdesetak minuta trebalo je Karlovčankama da neosporno veću kvalitetu od suparnica pretoče u rutinsko osvajanje bodova. Kao i uvijek, bile su borbene i požrtvovne, a niti manje oscilacije nisu ih spriječile da kontroliraju dvoboj od početka do kraja.

Prvi set otvorile su vodstvom 5:2 i otišle na 9:5. Tada se dogodio jedini malo duži period pada u igri, kojeg su Zagrepčanke iskoristile i serijom 7:2 preokrenule na 12:11. Kod 13:12 za gošće igračice trenerice Irene Zdjelar s tri uzastopna poena ponovo preuzimaju vodstvo (15:13), odlaze na 19:14 i rješavaju set u svoju korist rezultatom 25:16. I drugu dionicu utakmice Karlovčanke su otvorile vodstvom 5:2, a ‘medvjedice’ su im se primakle na 7:6. Uslijedila su domaća vodstva 12:8 i 15:11, koja su Zagrepčanke ponovo gotovo anulirale (17:16), no samo zakratko jer su domaće igračice s tri poena u nizu ponovo odmakle na 20:16 i okončale set s 25:18. U trećem setu nije bilo niti najmanje neizvjesnosti. Domaće su ga otvorile sa 6:1 i držale uvjerljivo vodstvo pa je trenerica Zdjelar mogla pružiti priliku i igračicama s klupe, koje su ga privele kraju s 25:16.

Nakon 5. kola Karlovac je ostao na 4. mjestu ljestvice s 11 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje sedmoplasiranu ekipu Novog Zagreba.

TAEKWONDO

Dugoreškim i karlovačkim borcima 11 odličja na Ilyo cupu u Košicama, Beršinić bez medalje na SP-u u formama