7C° Ogulin

7C° Ozalj

7C° Slunj

Karlovačke odbojkašice u sjajnoj atmosferi glatko izgubile od zagrebačkog Dinama

Karlovčanke su imale priliku uzeti prvi set, no nakon što je otišao na stranu Zagrepčanki, gošće su u nastavku susreta dominirale.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 2. kola Prve hrvatske lige, poražene od ekipe Dinama iz Zagreba rezultatom 3:0 u setovima.

Prošlotjedna pobjeda Karlovčanki u Kostreni, na startu prvoligaške sezone, očito je jako dobro odjeknula u gradu na četiri rijeke. Jer se zaista ne sjećamo kada je zadnji puta na tribinama Sportske dvorane bio toliki broj gledatelja kao večeras na domaćoj prvoligaškoj premijeri karlovačkih odbojkašica. Odlična atmosfera, odličan suparnik… nedostajalo je samo bolje izdanje domaće ekipe za jednu sjajnu odbojkašku predstavu. U domaćem taboru mogu žaliti što prvi set nije otišao na njihovu stranu. Jer Zagrepčanke, koje su jedne od favoritkinja za naslov prvakinja, bile su ‘zrele’ izgubiti ga. A da se to dogodilo, pitanje je u kojem bi smjeru otišao susret. Ovako su, nakon osvojenog uvodnog seta, domaće popustile, gošće podigle igru, u nastavku susreta dominirale i došle do bodova za manje od sat vremena igre.

Izgorile su domaće na početku u spomenutoj atmosferi i Zagrepčanke su povele 10:4. Međutim, uspio je trener Goran Zec dignuti svoju ekipu, zaigrale su Karlovčanke bitno bolje i serijom poena preokrenuti na 16:14. Ponijela ih je u tim trenucima i odlična publika, imale su i vodstvo 18:16, ali gošće su s tri uzastopna poena okrenule na 19:18. Zadnje vodstvo domaće su imale pri 20:19, Zagrepčanke nisu izgledale dobro i činilo se da bi naše odbojkašice mogle doći do seta. Međutim, kod 21:21 gošće uzimaju četiri uzastopna poena i dolaze do 25:21.

I taj set, koji je otišao na zagrebačku stranu, u potpunosti je usmjerio utakmicu na mlin Dinama. Karlovčanke u nastavku utakmice nisu više igrale tako dobro kao u prvom, dosta su griješile, a to ekipe poput Dinama znaju iskoristiti. Drugi set Zagrepčanke su otvorile vodstvom 8:1, Karlovčanke su se malo primakle na 14:7, ali vrlo brzo gošće su ponovo digle prednost i osvojile set s glatkih 25:12. I u trećem su se Zagrepčanke odvojile odmah na početku (9:3). Kratki bljesak nade za domaće igračice pojavio se kad su smanjile na 11:9, ali serijom 7:2 gošće su otišle na 18:11. Karlovčanke su se ponovo malo primakle na 19:15, ali s nova četiri poena u nizu Dinamo se odvojio na 23:15 i završio utakmicu s 25:16.

Nakon 2. kola karlovačke su odbojkašice pale na 7. mjesto ljestvice s 3 boda, a u sljedećem kolu, već u srijedu, gostuju u Puli kod ekipe Velog Vrha.