13C° Ogulin

11C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovački rukometaši nose veliki bod iz Umaga, Šnajder zabio 10 pogodaka

Karlovački junak tridesetak sekundi prije kraja utakmice realizirao sedmerac kojeg je izborio Smojver.

Nakon devet ovosezonskih neuspješnih gostovanja, rukometaši Karlovca večeras se iz Umaga vraćaju uzdignutih glava. U utakmici 1. kola Lige za ostanak Premijer lige osvojili su bod protiv domaće momčadi Umaga odigravši neodlučeno 26:26.

Požegini rukometaši odigrali su večeras vrlo dobru utakmicu, borbenu i koncentriranu, a da nije bilo u najmanju ruku čudnih odluka sudačkog para, vjerojatno bi se iz Umaga vratili s punim plijenom. Odigrali su vrlo čvrsto u obrani, a iako ih je i večeras umaški vratar Slavić ‘uništavao’ svojim obranama (16 obrana), nije imao lijeka za sjajnog Ivana Šnajdera, koji je tridesetak sekundi prije kraja iz sedmerca, svojim desetim pogotkom, donio Karlovčanima super važan bod.

Šnajder je svojim golovima držao naše do 3:3, a Slavić je ponovo sjajno otvorio utakmicu i u prvih deset minuta zaustavio četiri od sedam karlovačkih pokušaja. Umažani su se odvojili na 6:3, no Sudarić, Obranović i Šnajder vratili su nas na 6:6. U 22. minuti, kod 9:9, imali smo prvu priliku za vodstvo, ali je Slavić obranio sedmerac Šnajdera. U 28. minuti kod 11:11 umaški vratar zaustavlja i Frketića, a minutu kasnije i Sudarića kod rezultata 12:12. Domaći postižu dva pogotka za 14:12, a Frketić nas na odmor vodi s -1 (14:13). Domaći vratar u prvih je 30 minuta prikupio 10 obrana i bio najzaslužniji što su Umažani na odmor otišli s vodstvom.

Nastavak je otvorio Karić s tri uzastopne obrane i pogotkom Obranovića u 36. minuti Karlovčani su stigli do prve prednosti (16:15). Održavali su minimalno vodstvo, a u 42. minuti Obranović je novim golom našima po prvi puta donio +2 (19:17). U 43. minuti ponovo su karlovački rukometaši imali dva gola viška (20:18), no onda je uslijedilo razdoblje od osam minuta čudnih sudačkih odluka na štetu Požegine momčadi i Umažani su serijom 6:1 preokrenuli na 24:21. S dva pogotka Sudarića i jednim Šnajdera Karlovčani se u 56. minuti vraćaju na 24:24. Domaći zabijaju, Slavić zaustavlja Perajicu i u 58. minuti dolaze do 26:24. Sudarić smanjuje na 26:25, a onda u posljednjoj minuti, s igračem manje, Smojver izbara sedmerac, a Šnajder ga tridesetak sekundi prije kraja realizira u 26:26. Umažani su imali posljednji napad, ali naši su se obranili i zasluženo odnijeli bod.

Najbolji u karlovačkom sastavu bio je Šnajder s 10 pogodaka, Obranović je da 5, Sudarić 4, Perajica 3, a Frketić i Ostarčević po 2 gola. Karić je prikupio 8 obrana.

Nakon 1. kola Karlovac je ostao na pretposljednjem 5. mjestu ljestvice Lige za ostanak s 9 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje momčad Gorice.

Šest utakmica odgođeno, Ilovac bolji od Duge Rese 1929, Barilović preuzeo vrh Druge županijske lige