3C° Ozalj

5C° Slunj

Sport KICKBOXING Podijeli

Karlovačkim ‘tigrovima’ zlato, četiri srebra i dvije bronce u Budimpešti

U kategorijama Svjetskog kupa Lara Mihalić osvojila je srebro, a Roka Puljak broncu.

Jednu zlatnu, četiri srebrne i dvije brončane medalje osvojili su borci karlovačkog Kickboxing kluba Tigar proteklog vikenda u Budimpešti u Mađarskoj, na međunarodnom turniru i Svjetskom kupu ‘Hungary Open 2019.’, jednom od najvećih kickboxing natjecanja u svijetu.

U petak, na međunarodnom turniru koji se održavao u sklopu Svjetskog kupa, Karlovčani su osvojili zlatnu, tri srebrne i brončanu medalju. U point fightingu, u kategoriji starijih kadetkinja do 60 kg, Luna Spasojević je u polufinalu pobijedila Čehinju Patriciu Kozlikovu 7:1 i u finalu se sastala s klupskom kolegicom Nikom Radović, koja se probila ždrijebom. Rezultatom 5:4 finale je dobila Radović i okitila se zlatom. Ana Pranjić uzela je srebro u istoj disciplini u kategoriji starijih kadetkinja do 50 kg porazom u finalu 9:6 od Paole Adrover iz Guatemale, a Lara Mihalić odličje istog sjaja u light contactu za starije kadetkinje preko 60 kg nakon poraza u finalu 2:1 od Rebece Soos iz Mađarske.

Roka Puljak je u kick lightu u kategoriji starijih kadetkinja do 60 kg izgubila u prvoj borbi prekidom od Ukrajinke Anastazie Tkachuk.

U kategorijama Svjetskog kupa nastupili su senior Lukas Jurašić te starije kadetkinje Lara Mihalić i Roka Puljak te osvojili srebro i broncu. Jurašić je u osmini finala kategorije do 63 kg u point fightingu za protivnika imao aktualnog trostrukog svjetskog prvaka, Mađara Rolanda Veresa, koji mu je predao meč zbog ozljede koljena. U četvrtfinalu se sastao s Dominikom Mayerom iz Njemačke, kasnijim osvajačem zlatne medalje. Vodio je u prvom dijelu meča, ali nakon ozljede zgloba desne noge, iako je nastavio borbu, nije uspio doći do pobjede. Bez obzira što nije osvojio odličje, Jurašić je pokazao da će biti jak adut karlovačkog kluba na Svjetskom seniorskom prvenstvu u listopadu u turskoj Antalyji.

Mihalić je u point fightingu, u kategoriji starijih kadetkinja do 65 kg, u osmini finala bila slobodna. U četvrtfinalu je slavila nad Britankom Rhianom Bather 7:2, u polufinalu je rezultatom 8:7 bila bolja od Martine Sartorato iz Italije, a onda je u finalu, u posljednjim trenucima zadnje runde primila udarac u glavu od Bugarke Kaline Boyadizeve, izgubila rezultatom 4:3 i osvojila srebro.

Puljak je u kick lightu u kategoriji starijih kadetkinja do 60 kg u četvrtfinalu pobijedila predstavnicu Walesa Avu Thomas 3:0, a u polufinalu je poražena od predstavnice Ukrajine pa se okitila brončanim odličjem. Nastupila je u istoj kategoriji i u point fightingu, ali je već u prvoj borbi rezultatom 6:4 izgubila od predstavnice Italije.

Treba naglasiti kako je Lukasu Jurašiću ovo prva sezona u seniorskoj konkurenciji, kao i Lari Mihalić, Roki Puljak, Niki Radović i Ani Pranjić među starijim kadetkinjama.