18C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovčani otvorili seriju pripremnih utakmica pobjedom nad Ivanićem

Po četiri pogotka u domaćoj momčadi zabili su Šnajder, Bačić, Sudarić i Begić.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone, pobijedili momčad Ivanića rezultatom 31:26.

Trenerica Tanja Rašić u dvoboju s četvrtoplasiranom ekipom Prve hrvatske lige Sjever na raspolaganju nije imala Crnkovića, Frketića, Capana, Radočaja, Makaruna i Hrvojevića, a prinova Šolić nije odigrao niti minute jer osjeća zatezanje zadnje lože pa u karlovačkom klubu nisu željeli riskirati i gurati ga u vatru. Sastav je popunjen kadetima, svi igrali dobili su minutažu, a u nedostatku pivota trenerica Rašić na crti je kombinirala Janjanina i Begića. Rukavina također ima problema s ozljedom pa je igrao manje od očekivanog.

Nakon dva tjedna fizičkih priprema, Karlovčani su tek u petak počeli raditi s loptom pa je bilo očekivano puno tehničkih grešaka, a i noge su još poprilično teške pa je izostala visoka razina trke koju smo navikli vidjeti od domaćeg sastava. Uglavnom, trenerica Rašić bila je zadovoljna htijenjem igrača i prikazanom igrom jer ovo je tek prva pripremna utakmica i bit će još dosta vremena za korekciju nedostataka.

Brojne tehničke greške domaćih na samom početku utakmice pružile su gostima priliku da povedu 6:2. Ali kod 8:6 Karlovčani su se konačno posložili, zaigrali bolje u oba pravca i serijom 5:0 preokrenuli na 11:8. U samu završnicu prvog dijela domaći ulaze s +3 (15:12), ali Ivanićani zabijaju dva zaredom i na poluvrijeme se odlazi s minimalnim vodstvom Karlovca 15:14.

Serijom 3:0 domaći su otvorili nastavak i digli prednost na 18:14. Držali su +4 do 39. minute, kada gosti smanjuju na 21:19. Ali samo zakratko jer Karlovčani uzvraćaju s dva uzastopna pogotka, ponovo odlaze na +4 (23:19) i zadržavaju prednost sve do kraja utakmice.

Po četiri pogotka u karlovačkom sastavu zabili su Šnajder, Bačić, Sudarić i Begić, Ćelić i Janjanin su dali po 3, Čakarić, Mrljak, Horvat i Rukavina po 2, a Ribić 1 gol.

U subotu će rukometaši Karlovca nastupiti na Pržinom memorijalu, na kojem će odigrati polufinale protiv Rudara iz Ruda te još jednu utakmicu, ovisno o raspletu, s Goricom ili križevačkim KTC-om.

TAEKWONDO

Petrićeva i Mahečić srebrni u tehničkim formama na 12. Hungarian Openu, Čerina bez odličja na G-1 turniru u Zenici